Triikimine ilma triikrauata

2399

Olukorras, kus triikraua kasutamine pole paraku võimalik, aga kortsud on siiski vaja kuidagi välja saada, tuleb kindlasti kasuks mõningate nippide teadmine. Juhend õpetab, kuidas tavalisi majapidamises leiduvad esemeid riietelt kortsude eemaldamiseks kasutada.

Pesukuivatiga triikimine

Kui juhtub, et triikrauda pole parasjagu käepärast, võib kortsus riided koos ühe niiske soki või väiksema rätikuga pesukuivatisse panna. 15 minutit keskmise kuumuse peal peaks kortsude eemaldamisega kenasti hakkama saama, aga riided tuleb siis kiiresti välja võtta ja sirgelt riidepuu peale rippuma sättida.

Dušikardinapuu abil triikimine
Selle meetodi jaoks tuleb vannitoa uks kinni tõmmata ja kortsus riideesemed kas niisama üle puhta dušikardinapuu visata või riidepuudega selle külge riputada. Seejärel tuleb dušist kuum vesi jooksma panna (nii et see riietele ei pritsiks), uks enda järelt uuesti kinni panna ja 5-15 minutit oodata.

Fööniga triikimine

Triikraua asendajaks sobib ka föön. Niiske ja kortsus riideese tuleb riidepuule riputada ja siis fööniga ära kuivatada. Föön tuleks riideesemest umbes kahe kuni viie sentimeetri kaugusel hoida.

Veega triikimine

Kui muid vahendeid ei ole, aga kuidagi tuleb need kortsud ju välja saada, siis võib riideeset lihtsalt pisut veega pritsida ja kortsud välja raputada. See meetod on küll on efektiivne ent nõuab ka omajagu vaeva.