Stiilne riidest teadetetahvel

2953

Vaja läheb:

  • lõuendit
  • mööbliriiet
  • klambripüstolit ja klambreid
  • paela
  • dekoratiivseid paarituid poltkõrvarõngaid

Iga tegusa inimese toas võiks olla midagi isikupärast ja üks omatehtud kaunis teadetetahvel sobib selleks suurepäraselt. Stiilse riidest teadetetahvli peale saab kinnitada fotosid, mälestusesemeid ja märkmeid ilma seina või asju endid kahjustamata. Selliseid tahvleid on kerge valmistada ning need võib kujundada enda maitse järgi. Lõuendi ja mööbliriide kasutamine tagab vastupidavuse ja nii pole vaja eraldi raami ehitada.
Mõõtmine ja lõikamine

Esmalt tuleb mööbliriie tasase pinna peale laiali laotada ja lõuend selle keskele panna. Seejärel tuleb vajaminev riidetükk välja joonistada (lõuendi ümber kaheksa sentimeetrit varu) ning välja lõigata. Samuti tuleb valitud paelast eri pikkustega jupid lõigata, et tahvlile võrk moodustada. Paelajuppidele tuleb kokku umbes kümnesentimeetrine (mõlema otsa jaoks viis) varu arvestada, et need saaks lõuendi taha kinnitada ja otsad sedasi ära peita.

684

Riide kinnitamine

Riide kinnitamiseks tuleb see esmalt tagumise küljega ülespoole asetada ja lõuend niisamuti selle keskele sättida. Alustades ülemisest servast, tuleb mööbliriie üle lõuendi ääre keerata ja kinni klammerdada – esmalt keskelt, siis paremalt ja vasemalt poolt. Niisamuti tuleb toimida alumise serva ja külgedega. Riie tuleb kindlasti kenasti pingule tõmmata, nii et see liibuks kõvasti vastu lõuendi pinda.

685

Hoiutaskute ehk võrgu tegemine

Elegantse riidest teadetetahvli kõige olulisemaks osaks on paeladest moodustatud nii-öelda hoiutaskud ehk riiet kattev võrk. Kõige parem on esimene kiht paelu panna diagonaalselt (suunaga ülevalt paremalt alla vasakusse). Paelade otsad tuleb kindlasti lõuendi tagumise poole külge klammerdada, et otsad näha ei jääks. Paelad peavad jääma ühtlaste vahemaadega ehkki vahede suurus oleneb igast inimesest endast. Teine kiht paelasid tuleb vastupidise diagonaali (ülalt vasakult alla paremasse) järgi laduda ja esimeste vahele põimida (ühe alt ja teise pealt). Tulemuseks on üsna lahtine tahvlit kattev võrk.

686

Teadetahvli lõpetamine

Kõige viimase asjana tuleb paeladest moodustatud võrk kuidagi kinnitada. Üks üsna omapärane moodus on kasutada selleks vanu ehteid, näiteks paarituid poltkõrvarõngaid. Igasse paelade ristumiskohta tuleks lükata üks poltkõrvarõngas. See kinnitab paelad kohale ja piltide ning muu jaoks moodustuvad rombikujulised taskukesed. Fotod võib teadetetahvli paeladest võrgu vahele kinnitada või siis kasutada juba tuttavalt poltkõrvarõnga kinnitussüsteemi ja märkmeid või muud hoopi sedasi üles riputada. All olev lõuend peab tekkivatele aukudele kenasti vastu ning ka mööbliriie annab järele, ilma et rebeneks.

687