Nöörist jõuluehted

6267
Nöörist tehtud jõuluehted

Vaja läheb:

  • kummikindaid
  • õhupalle
  • vaseliini
  • nisujahu
  • nööri
  • kääre
  • kolm tassi sooja vett
  • vahapaberit
  • sädelust
  • nööpnõela
  • vana pappkasti
  • pihustatavat värvi

Isetehtud nöörist jõuluehted on suurepärane moodus pühade ajaks majapidamisse pisut kodukootud omapära lisada. Neid saab valmistad igas suuruses ja igat värvi, sobimaks mis tahes tuppa. Kaunistused on piisavalt kerged, et neid saab riputada kuhu iganes: omavahel vanikuks kokku siduda või ükshaaval kuusele panna. Ehete valmistamiseks kulub kokku kaks päeva, aga tulemus on seda kahtlemata väärt.

Esimese sammuna tuleb õhupallid soovitud määral täis puhuda. Huvitavama tulemuse jaoks võib kaunistusi teha igas erinevas suuruses.

Teise sammuna tuleb kätte panna kummikindad. Nüüd tuleb õhupallid sõrmede abil vaseliiniga kokku määrida. Sel moel ei jää valmivad ehted õhupallide külge hiljem kinni.

Kolmanda sammuna tuleb jahust ning veest kodune kliister valmistada. Soovitatav on kasutada ühekordset fooliumnõud, sest neid on hiljem kerge ära visata. Anumasse tuleb valada kolm tassitäit sooja vett ja lisada seejärel kaks tassitäit nisujahu. Jahu ning vesi tuleb ühtlaseks pastaks segada.

Neljanda sammuna tuleb tööpiirkond vahapaberiga katta. Vahalehtedelt tulevad kuivanud kaunistused hiljem kerge vaevaga lahti.

Nöör õhupalli ümber

Viienda sammuna on vaja otsustada, kui palju nööri esimese kaunistuse tarvis kasutada – selleks võib nööri prooviks ümber õhupalli kerida. Nöör peaks ühtlaselt ümber õhupalli jooksma, aga sugugi mitte sümmeetriliselt. Nööri vahele peaks jääma palju väikeseid avausi, et õhupall selle vahelt ikka välja paistaks. Kui õhupall on meelepärasekt kaetud, võib nööri kääridega läbi lõigata.

Kuuenda sammuna tuleb parajaks lõigatud nöörijupp kliistri sisse panna. Täielikuks läbiligunemiseks kulub paar minutit.

Seitsmenda sammuna tuleb anuma seest üks nööriots välja tõmmata ning hakata seda ümber õhupalli sobitama. Nöör tuleb risti-rästi ümber õhupalli kerida, kuniks saavutatud on sama tulemus, kui viienda sammu juures. Lõpetamiseks tuleb nööriotsad keerdude vahele torgata.

Kaheksanda sammuna võib paelale veel soovi korral sädelust raputada (kuniks kliister on veel märg). Seejärel tuleb kaunistused umbes ööpäevaks kuivama panna.

Üheksanda sammuna, kui kliister on täielikult ära kuivanud, tuleb õhupall nööpnõelaga katki torgata ja ettevaatlikult välja urgitseda.

Kümnenda sammuna võib kaunistused soovi korral pihustatava värviga üle värvida. Seda tuleb teha hästi õhutatud ruumis või, kui võimalik, õues. Kaunistused tuleb ükshaaval pappkasti tõsta ning värvipurki umbes 30 sentmeetrit eemal hoides ühtlaselt üle värvida. Kodu kaunistuse värvimiseks tuleb seda vahepeal kasti sees kerata. Valmis kaunistuse võib kastist välja tõsta ja kuivama panna.

Üheteistkümnenda sammuna tasub mõelda sellele, kuhu valmis kaunistused panna. Need võib traadist konksudega jõulupuule riputada, vanikute külge siduda või panna hoopis erinevatel kõrgustel laest alla rippuma. Olgu nad siis ukse kohal, lühtri küljes või trepi kõrval – isetehtud jõuluehted on kindel moodus koju pühademeeleolu loomiseks.