Neli nippi riidekapi organiseerimiseks

2395

Parim moodus riidkapis korda hoida ja kõik vajalik ära mahutada, on muretseda mõned nutikad riidekapitarvikud. Olemas on mitmesuguseid erinevaid tarvikud, mis võimaldavad riidekapis olevat ruumi maksimaalselt ära kasutada. Neli kõige kasulikumat on siin ka eraldi välja toodud.

1. Üksteise külge kinnitavad riidepuude abil saab ära täita selle tühja ruumi, mis jääb rippuvate riiete ja riidekapi põhja vahele. Taolistel riidepuudel on keskel lisakonks, kuhu külge saab riputada veel teisegi riidepuu (ja nii edasi).

2. Sahtlijagajaid tehakse ka riiuleid silmas pidades ning nende abil saab suurema riiulipinna jagada väiksemateks sektsioonideks, näiteks taskurätikute, mansetinööpide ja aluspesu jaoks. Riiulipinna korraldamiseks mõeldud tarvikud tuleb igaühel vastavalt oma riidekapi suurusele soetada või ümber teha.

516

3. Saadaval on ka spetsiaalselt lipsude ja rihmade riputamiseks mõeldud nagidega riidepuud. Mõnede arvamuste kohaselt on need riidekapi korrastamisel kõige praktilisemad. Õigupoolest piisab lipsude ja rihmade riputamiseks lihtsalt sellest, kui riidekapi seinale parajal hulgal nagisid kruvida.

4. Ehtekarbid on samuti kasulikud lisatarvikud – nii on hea väiksed ja väärtuslikud esemed turvaliselt ja ruumisäästlikult silma alt ära panna. Selle asemel, et ehted, juukseklambrid, patsikummid ja muud aksessuaarid kõik ühtekokku visata, on märksa mõistlikum kasutada eraldi karbikeste või kastikeste süsteemi.