Mida kinkida õpetajale

5531

Ühiskond võlgneb õpetajatele palju. Nad kulutavad laste õpetamisele ja eluks ettevalmistamisele lugematuid tunde. Paljud õpetajad tõepoolest huvituvad oma õpilaste käekäigust ja annavad laste heaolu ja edukuse nimel endast 110%. Kui kätte jõuab aeg õpetajale tänutäheks kingitus teha, siis millest üldse alustada?

Omatehtud kingid

Vana tõe kohaselt on parim kingitus ikka isetehtud kingitus. Suuremal osal inimestest pole mingit erilist käsitöö- või kunstiannet, aga neil, kel vastavad oskused olemas, võiksid mõelda omatehtud kingi valmistamise peale. Vitraažist ehted ja kaunistused, väike maal, spetsiaalselt õpetajale mõeldud luuletus, ilus lilleseade – kõik need asjad on sobilikud kingiideed.

Õpetajale võib kinkida ka koduseid toiduasju. Erinevad küpsetised, hoidised, kastmed, segud ning isegi aiast korjatud kuivatatud maitsetaimed on ühtaegu lihtsad ja kasulikud. Sellise kingi juurde sobib lisaks veel mõni huvitav retsept (või paar). Kena riidetüki ja paelade abil saab toiduainete kinkepaki tõeliseks vaatamisväärsuseks muuta. Meesõpetaja puhul võiks eelistada aga lihtsamat varianti ja kõik asjad näiteks mõne kena kasti või korvi sisse laduda.

Kõige parem idee on kogu tööprotsessi ka lapsed endid kaasata. Näiteks võiks üheskoos õpetajale küpsiseid valmistada ja neid kaunistada (sulatatud šokolaadi sisse kasta või erinevaid koogikaunistusi peale puistata). Samas võib õpetajale ka lilleseade kinkida, näiteks loodusandidest ja okstest pärja. Ideid saab ammutada raamatukogus käsitöö- ja kokaraamatuid sirvides.

Tualettvahendid

Uhkete parfüümide ja lõhnavee kinkimist on targem vältida. Selleks peab õpetajat ja tema maitse-eelistusi väga hästi tundma. Naistele puhul võiks eelistada näiteks vannivahtusid, erilisi seepe või vannitoa aksessuaare nagu pesuharju või vannipatju. Meestele sobivad samuti mitmesugused seebid, pesuvahendite reisikomplekt või hoopis mõni pehme fliistekk.

Kreemid, päikesekreemid ja muud kehahooldustooted sobivad samuti. Kingikorvi võib kokku panna näiteks sama sarja erinevatest toodetest.

Raamatud

Raamatud kuuluvad kingituste kullavaramusse. Kui õpetaja huvid on teada, läheb asjakohane raamat talle igal juhul korda. Targem on kinkida uusi raamatuid või trükke, sest kunagi ei või teada, mis õpetaja koduses raamaturiiulis juba olemas on. Kokaraamatud, teatmeteosed ja humoorika sisuga raamatud on see-eest üsna universaalsed valikud.

Kahtluste korral on targem raamatu vahele ka ostutšekk panna. See komme on eestlastele küll pigem võõras, aga õpetajal on sel juhul võimalus korduv eksemplar millegi huvipakkuvama vastu vahetada.

Kinkekaardid

Kui kõik ideed on otsas ja pea tühi, võib alati otsustada kinkekaardi kasuks Mingis mõttes võib kinkekaardiga kogu vastutuse õpetaja õlule lükkamine tunduda kergema vastupanu teed minemisena, aga olgem ausad – õpetajad saavad aastate jooksul piisavalt palju ka täiesti kasutuid kingitusi. Kinkekaart annab õpetajale võimaluse valida midagi just enda vajadustest ja maitsest lähtuvalt.

Tänapäeval võib kinkekaarte leida sisuliselt iga poe ja teenuse jaoks. Valida võib nii massaažisalongi kinkekaardi kui kinopiletite (koos jookide ja popkorniga) oma. Kohaliku restorani kinkekaart võib osutuda veelgi paremaks ideeks. Ühtlasi võib sel moel kinkida päeva golfirajal või professionaalses salongis portreepiltide tegemise.

Mõistagi jäävad valikusse alati ka vanad head raamatu-, plaadi-, kohvi- ja kosmeetikapoodide kinkekaardid.

Õpetajale sobiva kingituse valimisel võiks tavapärasemaid variante nagu kruusid, potitaimed ja lõhnaküünlad pigem vältida. Tõenäoliselt on õpetajal taolisi kinkekruuse, millega enam midagi peale pole hakata, aastate jooksul juba terve kapitäis kogunenud. Õige kingituse leidmine nõuab julgust mõelda originaalselt. Õpetaja väärib kingitust, mis seostuks talle kalliks saanud lastega, tuleks otse südamest ja suudaks kogu nähtud vaeva eest siiralt „Aitäh!“ öelda.