Magamistuba tüdrukule – neli kujundusideed

3622

Tütre toa ümberkujundamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Seejuures on toa kujundamisel oluline lähtuda mingist ühest temaatikast, mida järgida nii tapeedi, seinale riputatavate piltide, toas kasutatavate kangaste kui muude kujunduselementide valikul. Kindla teema paikapanemine aitab toale ühtsemat ilmet anda. Järgnevalt mõned soovitused tüdrukute seas populaarsete kujundusideede leidmiseks.

 

Lilled

Lilled on naiselikkuse sümboliks. Ei maksa siis imestada, et lillede temaatika on üks sagedamini kasutatavaid kujundusvõtteid, kui asi puudutab tüdrukute tubasid. Lilledele keskendudes tuleks esimese asjana keskenduda seinapindadele. Näiteks võiks seinadele šabloonide abil maalida värvilisi lilleõisi, liblikaid, põõsaid ja vääte. Samas võib soovi korral oma elu lihtsamaks teha ning kasutada hoopis lillemustriga tapeeti. Akendele tasub otsida pehme ja õhulise joone ning lillelise mustriga kardinad. Sama kehtib ka voodi kohta – nii tekikott kui padjapüürid võiksid olla lillemustriga. Toa värvimisel ning kujundamisel tasub lähtuda erksatest ja reibastest toonidest nagu oranž, kollane, roosa ning punane. Mõistagi kuuluvad iga lillede temaatika järgi kujundatud toa juurde ka aknalauale pandud väikesed lillepotid.

Troopiline seiklus

Randa ja ujumist armastavale tüdrukule meeldiks kindlasti idee kujundada kogu tuba suvise ranna ning kõige sellega seonduva järgi. Esmalt tuleks seinad värvida ranna temaatika järgi. Soovi korral võib luua terve seinamaali, aga piisab ka sellest, kui kasutada seinade peal pisut sügavsinist, taevasinist ja päikese jaoks veel kollast tooni. Järgmise asjana tuleb riiulite peale panemiseks leida sobivaid ranna-aksessuaare nagu merikarbid, värvilised kivid, liiv ning muu taoline. Lisaks kuulvad randa jäljendava toa juurde kindlasti veel merikarpide ja meritähtedega kardinad. Fookuspunkti loomiseks võiks tuppa paigutada akvaariumi tütre lemmikkalaga.

Fantaasiamaailm

Suurem osa lastest loob iseenda fantaasiamaalima. Näiteks tüdrukud armastavad sageli ette kujutada, et neid ümbritsevad inglid, haldjad ja päkapikud. Tegu pole küll reaalsusega, ent taoline fantaseerimine aitab arendada laste loovust ning kujutlusvõimet. Fantaasiamaailma järgi kujundatud toa kaudu saavad vanemad seda veelgi toetada. Seinad võib värvida taevakarva ja lisada veel mõned pilved. Voodi jaoks tasub otsida inglite või haldjatega kangaid. Sama kehtib kardinate kohta. Lisaelemendina võiks voodipeatsisse kuhjata erinevaid temaatilisi pehmeid mänguasju ning kujukesi. Fantaasiamaailma imiteeriva kujunduse juures on soovitatav kasutada pastelseid toone nagu lavendel, lillakassinine, beebiroosa, taevasinine.


Sportlikum lähenemine

Sport ei ole vaid poiste pärusmaa. Tüdrukud võivad sellesse täpselt sama entusiastlikult suhtuda. Kui tegu on sportlikuma tütarlapsega, siis võib-olla meeldiks talle ka vastavalt kujundatud tuba. Konkreetsed kujunduselemendid olenevad juba lemmikspordialast. Lisaks võiks toas olla eraldi riiul võistlustel võidetud medalite ja karikate jaoks.
Selleks, et ümberkujundamine ei lõppeks pettumusega, tuleb kogu töö käigus kindlasti tütrega konsulteerida.