Liimi eemaldamine juustest

2937
Kammid

Sisukord (vajuta et avada)

Isetegijatel ning meisterdamishuvilistel lastel võib ikka aeg-ajalt ette tulla, et juuksed saavad kogemata kombel liimiseks. Olgu põhjuseks siis pikk pats või liimiste kätega peast haaramine – liimi väljasaamine on üks paras nuhtlus. Liimiste juuste „päästmiseks“ on kaubandusvõrgus olemas lausa spetsiaalselt selleks välja töötatud tooteid. Kes ei tihka aga tööstuslikku kraami pähe määrida, võib proovida liimi ka koduste vahendite nagu kammi ja šampooni või palsami või piiritusega kätte saada. Katsetada tasub järgmiste meetoditega.

Palsam ja kamm

Kuivanud liimi saab kerge vaevaga juustest välja, kui vastavale piirkonnale käepärast juuksepalsamit kanda ja juustest peente piidega kammiga läbi tõmmata. Kammiga tuleb üle käia kogu liimine ala ning seda kogu juuste pikkuses – peanahast juukseotsteni. Läbikammitud juuksesalgud on hea juukselõksu abil kinni panna, et need veel kammimata juustega kokku puutudes uuesti liimiseks ei saaks.

Piiritus

Piiritus aitab juustesse sattunud liimi pehmemaks muuta, nii et seda on kergem välja kammida. Selleks tuleb pisut piiritust liimiga koos olevatele juustele kanda ning lasta sel viis minutit toimida. Seejärel tuleb võtta laiade piidega kamm ja võimalikult suur osa liimist välja kammida. Jonnakamate liimitükkide kättesaamiseks võib juuksed uuesti peenemate piidega kammiga üle tõmmata.

Juuste kammimine

Šampoon ja palsam

Kõige ohutum ja lihtsam moodus liimiste juuste puhtaks saamiseks on pea ära pesta. Sellisel juhul on vaja lihtsalt keskmisest suurema aja- ning šampoonikuluga arvestada. Pärast põhjalikku šampoonitamist tuleb juustesse tavapäraselt palsami kanda ning lasta sel umbes viis minutit toimida. Seejärel tuleb juuksed puhta veega üle loputada ja lasta ära kuivada. Kuivad juuksed tuleb korralikult läbi kammida ning veenduda, et kõik liimijäägid oleksid kadunud. Kui juustes on siiski pisut liimi alles, tuleb kogu protseduuri seniks korrata, kuni liim on välja pestud.