Lihtne maalähedane okstest pildiraam

2591
Oksadega pildiraam

Vaja läheb:

  • viimistlemata puidust pildiraami
  • liimipüstolit
  • liimipulkasid
  • oksakääre
  • pruuni käsitööpaberit
  • pintslit
  • erinevaid puuoksi
  • tammetõrusid ja/või käbisid (soovi korral)
  • siidist kunstlehti (soovi korral)

Isetehtud maalähedase pildiraami meisterdamine on lihtne viis majapidamisse maakodule omast rustikaalset hõngu lisada. Seejuures pole maalähendaste kujunduselementide loomine sugugi kallis. Huvitavate aksessuaaride valmistamiseks võib materjali leida isegi koduaiast. Siinses juhendis valmistamegi lihtsa okstega kaetud pildiraami, mille võib soovi korral kaunistada näiteks käbide või tammetõrudega.

Pildiraami värvimine

Värvitud pildiraam on okstele parim võimalik alus ja taust. Vaja on lihtsalt pintslit ja sobivat värvi. Kogu pildiraami puidust osa tuleb ära värvida. See kehtib ka kõigi äärte ja servade kohta, sest seinal rippudes jäävad need kõigile näha. Selleks, et tulemus saaks pisut pehmem ja puidu muster värvi alt läbi kumaks, segage see sisse pisut vett. Lisaks võite raami üleliigse värvi eemaldamiseks lapi või paberiga üle käia – see annab raamile justkui peitsitud ilme.

Okste paigutamine

Võtke oksakäärid ja lõigake puuoksad raami külgedega sobivasse pikkusesse. Alustage pikematest külgedest ning lõpetage lühematega. Lõigake oksi nurga all (/), nii et need pildiraami nurgas kenasti kokku sobituksid. Kui oksad on välja lõigatud, laduge need prooviks raami peale, et kontrollida, kas neid ikka on piisavalt, et raam ära katta.

Puuoksad ja oksakäärid

Okste liimimine

Alustage okste liimimist raami välimistest servadest ja liikuge sissepoole. Soovitatav on alustada pikema külje pealt. Kandke oksa mõlemasse otsa liimi ja vajutage see tugevalt vastu pildiraami. Hoidke oksa 20-30 sekundit paigal, et liim taheneda jõuaks. Korrake protsessi raami vastasküljel ja siis liikuge edasi lühemate külgede välisservade juurde. Kui pildiraami välimised servad on okstega kaetud, jätkake okste liimimist sama korra järgi ikka sissepoole liikudes, kuniks kogu raam on kaetud. Viimistlemiseks kasutage ülejäänud oksakesi, et hõredamad kohad kinni katta ja raamile ühtlane välimus anda. Eesmärgiks on siiski maalähedane tulemus, nii et täiuslikkust pole mõtet taga ajada.

Raami kaunistamine

Raami kaunistamine on igaühe enda valik. Seda ei pea tegema, aga kui olete oma loomingulisuses ja käsitööoskuses kindel, siis on see hea viis raam tõeliselt pilkupüüdvaks muuta. Võtke aiast või pargist korjatud tõrud ja väikesed käbid ning lisage need kaunistustena pildiraami nurkadesse. Kui tahate raamile veel mingit värvielementi lisada, siis nüüd on selleks paras aeg. Otsige käsitöö- ja lillepoodidest punakaid, oranže ja roostekarva siidist kunstlehti ning liimige need koos paari tammetõruga pildiraami ülemise külje keskele.

Maalähedase hõnguga pildiraami valmistamine on odav ja lõbus projekt. Viimase asjana tuleb raami sisse veel sobilik pilt leida (näiteks perega matkal käimisest või mõnest silmailu pakkuvast loodusmaastikust) ja ongi valmis!