Kuidas saumikserit puhastada

2474

Saumiksereid on kerge puhastada ja see on nende peamine eelis teist tüüpi mikserite ees. Kuna sau- ehk nuimikseril on vaid kaks osa mida puhastada, kulub selleks tunduvalt vähem aega kui näiteks suurema kannmikseri puhastamiseks. Segamine, püreestamine, tükeldamine või vahustamine – saumikser on mis tahes ülesande jaoks sobilik abivahend ning muudab köögi korrashoiu lihtsaks.
Esimene samm – mikseri osa eemaldamine
Tavaliselt on kõige lihtsam viis saumikserit puhastada nii, et teradega mikseri osa eemaldatakse mootori küljest ja pestakse eraldi tavalise nõudepesuvahendi ning veega. Olenevalt seadmest, tuleb mikseri osa kas nupule vajutamise või keeramise abil küljest ära võtta ja see mõneks minutiks sooja seebivette ligunema panna, et kuivanud toidujäätmed lahti tuleks. Seejärel saab mikseri pesusvammiga puhtaks küürida.
Teine samm – puhtaks mikserdamine
Kui kuivanud või muud toidujäätmed on eriti visad lahti tulema, võib kaussi panna kuuma vett ja tilgakese nõudepesuvahendit ning siis saumikseri sinna mikserdama panna. Mikserdada tuleb seni, kuni toidujäätmed on lahti tulnud. Seejärel võib saumikseri välja lülitada ja teradega osa eemaldada.
Kolmas samm – mikseri kuivatamine
Kui mikseri osa on puhtaks tehtud, võib selle rätiku või resti peale kuivama asetada. Mikser peab enne hoiule panekut täiesti kuiv olema.
Neljas samm – mikseri varre puhastamine
Saumikseri varre võib pesusvammi ja seebiveega üle pühkida. Kunagi ei tohi seda aga üleni vette kasta või jooksva vee all hoida, vaid targem on toidujäätmed pühkides eemaldada.
Viies samm – saumikseri hoiustamine
Saumikseri jaoks tuleks leida asukoht, kus sellele ei koguneks tolmu, aga mis oleks samas kergesti ligipääsetav, nii et mikserit oleks vajaduse korral mugav kasutada. Saumikseri kõik osad peavad enne hoiule panemist kuivad olema.
Neid juhiseid järgides on saumikserit kerge puhastada ja see püsib töökorras veel pikki aastaid. Saumikseri kasutamise ja puhastamise vahel ei tohiks pikka pausi olla. Nii on puhastamisest rohkem kasu ja saumikserit hea kasutada.