Mis tahes värvimistööde juures on maalriteip täiesti asendamatu abivahend. Kui seda õigesti kasutada, jäävad kõik vajalikud piirjooned selged ja sirged ning ühtlasi pole vaja muretseda määrdunud akende, põrandaäärte või muude detailide pärast. Seejuures on aga oluline, et maalriteibiga osataks sihtotstarbeliselt ümber käia.
Enne suuremat tööd
Kui sobiva suuruse ja tegumoega teip on olemas, peaks enne suurema töö kallale asumist siiski väiksema pinna peal katsetama, ega teip värvitavat või kaitstavat pinda kuidagi ei kahjusta. Selleks tuleb väike jupp maalriteipi kaetava ala mõne vähemnähtava koha peale kinnitada ja jälgida nii teibi liimivaid omadusi kui selle eemaldamisel aluspinnale jäävaid võimalikke jälgi (plekid, kahjustused). Kui teip ei taha pinnale hästi pidama jääda, tuleb muretseda tugevamate liimivate omadustega maalriteip. Kui aga teibi eemaldamisega tuleb kaasa aluspinnal olnud värvi- või lakihit, on teibi all kasutatav liim liialt tugev.
Näpunäide. Maalriteipe on saadaval erinevates mõõtmetes ning erinevates värvitoonides. Seejuures tasub jälgida pakendil olevaid täpsustusi konkreetse toote liimimisomaduste kohta.
Kasutamine
Teibi alla jääv pind peab olema puhas ja ühetasane ning seepärast on soovitatav see enne maalriteibi pealekandmist puhtaks pühkida. Kui teip sel moel võimalikult tihedalt aluspinna külge kinnitub, ei pääse selle servade alla üleliigset värvi, mis võiks töö ära rikkuda. Maalriteipi tuleb aluspinnale kanda otse rulli pealt. Selleks, et teibiribad võimalikult ühtlaselt joonduksid, võib rullist jooksva teibi siiski aeg-ajalt katki tõmmata ja uuesti samast kohast katmist alustada. Nii ei teki maalriteibi sisse segavaid kühme ega kortsukesi. Pinnale veetud teip tuleb käega vastu aluspinda suruda, et puuteala jääks võimalikult ühtlane ning kõik aluspinna kontuurid selgelt välja joonistuksid.
Eemaldamine
Maalriteip tuleks eemaldada niipea, kui värv on ära kuivanud. Samas pole see alati võimalik (näiteks kui värv on ööseks kuivama jäetud või kui kedagi pole parasjagu kodus) ning mõningatel juhtudel soovitatakse teip eemaldada juba enne värvi täielikku kuivamist. Olgu asjaolud millised tahes, kauemaks kui ööpäevaks ei maksa maalriteipi aluspinnale jätta.
Teipi eemaldades tuleb arvestada ka temperatuuriga – see võiks jääda vahemikku kümme kuni 38 kraadi. Kui temperatuur jääb alla kümne kraadi, muutub teip hapraks ning hakkab kergesti rebenema. Kõrgema kui 38-kraadise temperatuuri puhul kleepub maalriteibi küljes olev liimaine aluspinna külge ning selle eemaldamine muutub märksa keerulisemaks.
Näpunäide. Maalriteipi ega muid värvitarvikuid ei tohiks kunagi lasta läbi külmuda. Vastasel juhul ei hakka see enam rulli pealt korralikult ühes tükis jooksma, vaid tuleb lahti väikeste ribadena ning rebeneb kergesti.
Parim viis maalriteipi aluspinnalt kätte saad, on teibiriba otsast lahti tõmmata ja seda ühtlases tempos tagurpidi lahti tõmbama hakata. Liigselt kiirustades võib osa värvist kaasa tulla või laiali minna. Seevastu liialt aeglaselt tõmmates võib liim teibi asemel hoopis aluspinnale jääda. Kui teibiga tuleb kaasa osa värvi, võib teibi ääre korrigeerimiseks žiletitera kasutada.
Maalriteip ei anna veel vabandust värvitöödesse lohakamalt suhtuda. See on küll suurepärane abivahend, aga ainult siis, kui seda õigesti kasutada.