Kolm omapärast isetehtud kingitust

4981

Pole midagi toredamat, kui kellelegi originaalse kingi valmistamine. Poest võib igaüks midagi vahvat osta, aga omatehtud kingitused näitavad sõpradele või pereliikmetele, et kinkija tõepoolest hoolib piisavalt, et midagi ise teha. Kellele ei meeldiks see südantsoojendav tunne, et teine inimene on vaevunud just selle peale aega pühendama. Omapäraste kingituste tegemiseks pole vaja muud kui pisut loomingulist mõtlemist. Järgnevalt mõned ideed, mida järgi teha või edasi arendada.

2251 – Naerunäoga salvrätikarp
Sellise karbi valmistamine on lõbus ning ei võta kaua aega. Vaja on fotopaberit ja printerit. Samuti on tarvis pilti sellest isikust, kellele kingitus läheb ja soovitavalt võiks ta pildil naeratada. Lisaks tuleb varuda veel käärid, liimi, üks karp ja salvrätikarp. Karbi võib mis tahes stiili või mustri järgi ära värvida, aga peamine külg tuleb jätta puutumata. Seejärel tuleb kingituse saaja pilt välja printida ja sobitada karbi peamise osa peale. Nüüd tuleb karbi sisse, fotol oleva suu piirkonda auk lõigata, nii et see suu juures meelega liialdatud tunduks. Salvrätikarbist tuleb salvrätikud välja võtta ja uude valminud kasti tõsta. Kui nüüd esimene salvrätt suu kaudu välja tõmmata, jääb mulje, nagu oleks tegu keelega.
2262 – Äraspidine tuulekell
Kui kingisaajaks on mees, kes elab linnamelust kaugel või armastab niisama metsas ja maal ringi käia, võiks kaaluda talle ühe lõbusa ja tavatu niinimetatud maamatsi tuulekella kinkimist. Selle valmistamiseks on vaja tühjasid ning pestud õllepurke, nööri, kolme riidepuud ja midagi, millega metalli augustada. Soovi korral võib õllepurgid üle värvida, aga peamine on neid kindlasti natuke mõlkida. Iga purgi põhja tuleb auk teha ja sealt nöör läbi ajada. Kui nöör on teisest otsast väljas, tuleb nöörile paras sõlm peale teha. Lõpuks jäävad purgid tagurpidi rippuma. Seejärel tuleb kolm riidepuud omavahel kokku teipida ja iga konksu otsa üks õllepurk rippuma sättida. Purgid võib erinevale kõrgusele jätta ja siis saab valminud tuulekella juba õue tõsta.

227

3 – Tujumagnetid
Netikultuur ja emotikonid on vallutanud tarbimisturu ning just erinevad emotikonid on teatud moel järgneva kingiidee inspiratsiooniks. Tujumagnetite valmistamiseks läheb vaja printerit, liimi, magneteid, kääre ja fotosid. Kui magnetid valmivad armsama või lähedase sõbra jaoks, siis võib kasutada ka iseenda pilte, aga kõige parem on saada fotod ikkagi sellest inimesest, kellele kink mõeldud on. Kindlasti on vaja näoilmetest suures plaanis tehtud pilte, nii et esindatud oleks rõõm, viha, kurbus ja muu. Valiku tegemisel võib kasutada oma kujutlusvõimet. Fotode suurus tuleb kohandada vastavalt magnetitele. Seejärel tuleb need välja printida, sobivaks lõigata ja magnetite mittemagnetilise poole peale liimida. Selliste tujumagnetite abil saavad sõbrad ja pereliikmed oma hetke meeleolu teistele teatavaks teha ja vastava magneti külmkapi või muu metallist pinna peale nähtavale kohale panna.