Kodune joogatrenn

5258

Vaja läheb:

  • joogamatti
  • joogaplokk (valikuline)
  • joogarihma (valikuline)
  • mugavaid, vabalt langevaid riided
  • piisavalt ruumi

Teinekord on parem rühmatrennide asemel hoopis kodus iseseisvalt joogat harjutada. See variant sobib eelkõige neile, kes on joogaga varem tegelenud või soovivad videote abil kindlaid harjutusi õppida. Joogaga tegelemiseks tuleb küll muretseda vastav varustus, aga kui harjutused endale harjumuseks muuta ja regulaarselt joogat harrastada, ei lase tulemused end kaua oodata.

Aeg ja koht

Joogaga tegelemiseks on vaja olla õiges meeleolus ning keskenduda vaid ühele – joogale. Sel ajal tuleb pea hoida vaba kõikidest muudest muredest ja segavatest mõtetest. Seepärast tuleks keskendumiseks leida aeg, mil saab olla täiesti omaette ning tuba, kus on keha sirutamiseks küllaldaselt ruumi. Joogaharjutuste jaoks tuleks varuda vähemalt tund aega.

Ettevalmistused

Esmalt tuleb selga panna midagi mugavat, mis ei takistaks liikumist. Sobivad nii dressipüksid, lühikesed püksid kui muud trenniriided. Samuti on soovitatav hoida käepärast pudel vett (ja üksnes vett). Samuti on targem vahetult enne joogaga tegelemist mitte süüa.

203

Varustus

Enne alustamist tuleb soovitud õppevideo või DVD mänguvalmis seada. Õigupoolest on DVD abil isegi lihtsam joogaharjutusi teha, eriti kui seal on mitu harjutuskava ning eraldi menüü nende vahetamiseks. Igal juhul tasub käepärast hoida nii telekapult kui jooga rihm ning plokk. Viimase ettevalmistava sammuna tuleb lahti rullida joogamatt.

204

Harjutused

Harjutuskava tehes tuleb juhinduda eeskujuks olevast õppevideost. Seejuures ei tohi lasta kõrvalistel mõtetel võimust võtta. Kõige olulisem asi joogaga tegelemise juures on õige hingamine, samuti tuleb teada oma võimeid. Keha ei tohi sundida ebamugavatesse painutustesse, samuti on oluline leida just enda jaoks sobiv tempo. Kui õppevideo tundub liialt intensiivne, tuleb leida mõni sobivam variant. Jooga suundasid on erinevaid ning mõned neist nõuavad rohkem pingutust kui teised. Peamine, et harjutuste tegemine ei oleks mingil moel füüsiliselt valus. Jooga võib küll väsitada, aga eelkõige värskendaval moel. Sedamööda kuidas harjutuskava selgemaks saab, tulevad ka liigutused loomulikumalt. Põhimõtteliselt saab kogu aeg hakkama üheainsa kavaga, sest vilumuse tekkides muutuvad painutused pidevalt sügavamaks ning keha saab piisavalt koormust. Teisalt võib kava teatud aja tagant muuta, et asi ei muutuks liialt igavaks.

Varustuse kokkupanemine

Kui harjutuskava on läbi tehtud, võib endale enne varustuse kokkupanemist paar puhkeminutit lubada. Seejärel on aeg matt kokku rullida ja trennivarustus (DVD, vöö ning plokk) kappi järgmist korda ootama panna. Pärast trenni on soovitatav juua vett või taimeteed. Kiire dušš ei tee samuti paha.

Teatud inimeste jaoks on kodused joogatunnid parim moodus enda vormishoidmiseks. Põhimõtteliselt annab see igaühele võimaluse teha trenni just endale sobival ajal ning tuttavas koduses keskkonnas. Regulaarne joogatrenn kaks või kolm korda nädalas aitab keha ja vaimu värskena hoida ning on parajalt nauditav.