Kodu kaunistamine sügislehtedega

3153

Sügisesed värvid on kaunid ja looduslikud. Neist aimub teatud tekstuuri, mis sobib kaunistama iga mööblieset. Sel sügisel võikski kodu sügislehtedega ehtida ja tuppa pisut ilu, värvi ning mustreid tuua. Seda saab teha mitmel moel ja nii looduslike kui tehislike lehtedega.

Lauakaunistus
Näiteks võib kasutada metallkandikut, et teha üks värviline kompositsioon küünaldega. Kunstlehtede kandikule kinnitamiseks saab kasutada pihustatavat liimainet või liimipüstolit. Kui otsustada pihustatava liimi kasuks, tuleb esmalt veenduda, et see poleks tuleohtlik. Ainulaadse lauakaunistuse valmistamiseks tuleks lehed liimida ümber kandiku välisserva ja mõned ka kandiku keskele paigutada. Kandik tuleb kaitsva lakiga üle pihustada ja värvilisest küünlaalusest on rõõmu veel pikki aastaid.

Sügislehed akna peal
Järgmise kaunistuse loomiseks tuleks kirbuturult või mõnelt tühjendusmüügilt otsida üks aknaraam, eelistatavalt selline, millel oleksid väikesed aknaruudud. Seejärel tuleb aiast või pargist mõned sügislehed korjata ja pressi alla panna. Kuivanud lehtedele tuleb kiht kaitsvat lakki pihustada ja need siis aknaruutude külge kinnitada. Et pilt omanäolisem saaks, võiks lehtedele „härmatise“ lisamiseks veel mõraneva efektiga lakki pihustada. Selline ehisaken sobib suurepäraselt sügiseseks kaunistuseks ja peab kaua vastu.

Lambivari
Miks mitte linnast eemale sõita ja pisut jalutada? Seejuures võiks korjata ilusaid värvilisi lehti ja tammetõrusid. Koju jõudes tuleb lehed pressi alla panna ning tõrud ära kuivatada.
Seejärel tuleb osta üks ilustamata lambivari, mille saaks juba olemasoleva lambi peale sättida. Käsitööpoest tuleb muretseda helmetraati, decoupage-tehnikas kasutatavat lakki, käsitööliimi (nagu paksu konsistentsiga PVA). Tõrudesse tuleb nõela abil auk teha ja helmetraat sealt läbi panna. Tõrusid peaks olema parajal hulgal, et nad ulatuksid ümber lambivarju alumise ääre. Lõpuks peaksid tõrud jääma vabalt alla rippuma.
Kui tõrud on paigas, tuleb sügislehed endale meelepärase mustri järgi lambivarju külge liimida. Lehtede kinnitamiseks on hea kasutada paksema konsistentsiga käsitööliimi. Kui liim on ära kuivanud, tuleb lehed kaitselakiga või decoupage-lakiga üle lasta. Härmatise mulje loomiseks võib kasutada mõraneva efektiga lakki. Huvitavama tulemuse jaoks võib lambivarjule lisada veel sädelust, litreid, lõhnavaid taimi, merekarpe või muud.

Uksekaunistus
Kõigepealt on vahtplastist vaja lõigata tamme- või vahtralehe kujutis. Sellele tuleb kinnitada sügislehti, tammetõrusid, männikäbisid ja muud sügisloodusele iseloomulikku ning lõpuks tuleb kõik lakiga üle pihustada. Kunstlehe tagumisele küljele tuleb liimipüstoli abil riputi kinnitada ja siis saab selle kauni sügiskaunistuse juba ukse peale riputada.

Sügislehtedest kaunistused teevad iga kodu värvideküllasemaks. Lisaks on neid lõbus ja odav valmistada. Võrratute esemete loomiseks tuleb vaid oma kujutlusvõimet kasutada.