Kaval nipp T-särkide õmblemiseks


Õmblusmasin

T-särkide tegemine on algajale õmblejale täpselt sobiva raskusastmega projekt. Vaid mõne lihtsa sammuga võib igaüks endale kandmiseks uue riideeseme valmistada.

Eeskuju riidekapist

Parim viis uus T-särk õmmelda on teha seda mõne vana särgi eeskujul. Selleks tuleb riidekapist mõni meelepärase lõikega T-särk välja otsida ja see õmblustest katki teha – kohe päris tükkideks. Nii on näha, millistest elementidest üks tavaline T-särk koosneb ning selle eeskujul võib kerge vaevaga juba uue särgi kokku panna. Vana T-särgi tükid tuleb endale meelepärase kanga peale kinnitada ja nende järgi uus särk välja lõigata ning kokku õmmelda. T-särgi valmistamiseks on parem valida mõni kerge ja vastupidav materjal. Hilisema kokkutõmbumise vältimiseks tuleks riie eelnevalt ära pesta.

T-särgi õmblemine

Kõik väljalõigatud tükid tuleb pahempidi keerata ning selles järjekorras kokku õmmelda:

  1. Esi-ja tagakülg
  2. Varrukad
  3. Krae

Õmblemiseks võib kasutada täiesti tavalist pistet. Seejuures tuleb jälgida, et õmblus ei jääks kanga servast kaugemale kui poolteist sentimeetrit. Seejärel tuleb T-särk lihtsalt parempidi keerata ja valmis ta ongi.

T-särkide õmblemises pole midagi keerulist. Kui põhivõtted on selged võib kaeluse ja särgi kujuga juba julgemalt katsetada ning erineva tegumoega särke õmmelda.

 

logi sisse

Captcha!

unustasid parooli?

Back to
logi sisse
Vali arvustuse formaat
Tavaline toote/teenuse arvustus
Vali see, et sisestada oma arvustus.