Kaval nipp T-särkide õmblemiseks

5530
Õmblusmasin

Sisukord (vajuta et avada)

T-särkide tegemine on algajale õmblejale täpselt sobiva raskusastmega projekt. Vaid mõne lihtsa sammuga võib igaüks endale kandmiseks uue riideeseme valmistada.

Eeskuju riidekapist

Parim viis uus T-särk õmmelda on teha seda mõne vana särgi eeskujul. Selleks tuleb riidekapist mõni meelepärase lõikega T-särk välja otsida ja see õmblustest katki teha – kohe päris tükkideks. Nii on näha, millistest elementidest üks tavaline T-särk koosneb ning selle eeskujul võib kerge vaevaga juba uue särgi kokku panna. Vana T-särgi tükid tuleb endale meelepärase kanga peale kinnitada ja nende järgi uus särk välja lõigata ning kokku õmmelda. T-särgi valmistamiseks on parem valida mõni kerge ja vastupidav materjal. Hilisema kokkutõmbumise vältimiseks tuleks riie eelnevalt ära pesta.

T-särgi õmblemine

Kõik väljalõigatud tükid tuleb pahempidi keerata ning selles järjekorras kokku õmmelda:

  1. Esi-ja tagakülg
  2. Varrukad
  3. Krae

Õmblemiseks võib kasutada täiesti tavalist pistet. Seejuures tuleb jälgida, et õmblus ei jääks kanga servast kaugemale kui poolteist sentimeetrit. Seejärel tuleb T-särk lihtsalt parempidi keerata ja valmis ta ongi.

T-särkide õmblemises pole midagi keerulist. Kui põhivõtted on selged võib kaeluse ja särgi kujuga juba julgemalt katsetada ning erineva tegumoega särke õmmelda.