Kassimuru kasvatamine

5142
Kassimuru

Sisukord (vajuta et avada)

Kassid lausa jumaldavad värsket muru. See on toakassidele justkui eriline maius, mida on hea alati käepärast hoida. See aitab kassidel tuju hea ja tervise korras hoida. Lisaks on kassimuru kasvatamine lausa naeruväärselt odav ja lihtne. Paraja kõrguse saavutamiseks läheb umbes nädal aega ja pärast seda võivad kõik huvilised julgelt nosima asuda.

Vaja läheb:

  • lillepotti muru jaoks
  • mahedat istutus- või külvimulda
  • kassimuru seemneid
  • toidukile
  • vett

Mahe muld on eraldi välja toodud, sest kassid hakkavad selles kasvanud taimi sööma ning võib juhtuda, et ka mullas kaevama. Seepärast on parem kui istutusmuld on võimalikult naturaalne ega sisalda kunstlikke väetisi. Õigupoolest pole kassimuru puhul väetistega niikuinii suurt midagi peale hakata, sest muru saab enamasti kähku otsa.

Kassimuru kasvatatakse mitmesugustest erinevatest seemnetest, aga kõige sagedamini on nendeks kaer ja nisu. Seemneid, spetsiaalseid kasvatuspotte ja valmiskasvatatud muru müüakse enamasti lemmikloomapoodides. Seemned säilivad kaua, nii et neid võib julgelt ette valmis osta.

Seemnete istutamine

2. Istutamine

Istutuspott tuleb tuleb mullaga täita, kuni ääreni on veel kolm kuni viis sentimeetrit vaba ruumi. Nüüd tuleb võtta väike peotäis seemned ja need õhukese kihina ühtlaselt üle mulla pinna puistata. Kõige peale läheb veel umbes poole sentimeetri paksune mullakiht.

3. Kastmine ja katmine

Istutamise lõpetuseks tuleb seemned üle kasta, nii et potis olev muld jääks parajalt niiske. Kui see tehtud, tuleb lillepott toidukilega katta (mitte liiga tihedalt – õhk peab läbi käima) ja kusagile sooja ja hämarasse, näiteks külmkapi peale paigutada.

Kassimuru

4. Ooteaeg

Umbes teisel või kolmandal päeval peaksid ilmuma esimesed idud. Mulda tuleb ülepäeviti kontrollida ja vajadusel kasta. Niipea, kui muru on juba enam kui sentimeetri kõrgune, tuleb kile maha võtta ja pott hämarast valguse ja päikesepaiste kätte tõsta. Muru pole siiski veel söögivalmis, nii et uus kasvukoht peaks jääma kassidele kättesaamatuks. 10-15 cm kõrgune muru on juba serveerimisvalmis. Enamasti kulub vastava kõrguse saavutamiseks umbes nädalake. Kui kassid enneaegselt madalakasvulise muru kallale maiustama lasta, saab see lihtsalt kiiremini otsa ega taastu enam.