Kaheksa tavalist eset, millele uus elu anda

3738

Majapidamises leiduvate igapäevaste esemete loominguline taaskasutus ei sõltu muust kui inimeste kujutlusvõimest. Sisuliselt igale kodus olevale asjale võib prahi hulka viskamise asemel uue elu anda. Leidub kõikvõimalikke mooduseid, kuidas taolised kasutud esemed kunstiteosteks või tööriistadeks muuta. Inspiratsiooni võib ammutada järgmistest ideedest.

CD ümbristest kasvuhoone
Suurem osa inimesi ei näe vanades CD ümbristes mingit potentsiaali. Neist võib aga tärkavate taimevõrsete kaitseks väikese kasvuhoone valmistada. Selleks tuleb ümbrised üksteise külge liimida, nii et moodustuks kuubik. Seejuures tuleb üks külg jätta liimimata – sellest saab nii-öelda lahtikäiva katuse moodustada.

145

Vanadest täispuhutavatest esemetest dekoratiivsed lambid
Kõikvõimalikud väiksemat sorti täispuhutavad esemed võib muuta eredavärvilisteks lambikesteks ja sedasi aeda, verandale või tuppa pidulikuma meeleolu luua. Õhu väljalaske otsikusse tuleb sisestada väike lambipirn, nii et tuli hakkaks läbi kumama.

Lehtritest nagid
Vanu lehtreid saab kasutada mitmel pool, nii söögitegemise juures kui ka näiteks vaasina. Üks huvitav kasutusvõimalus on see nagiks muuta. Lehter tuleb lihtsalt seinale kinnitada ja selle alumine ots pisut ülespoole väänata, et tekiks kerge kalle.

Vanadest raamatutest ajakirjadele ümbrised
Majapidamises ringi vaadates hakkab üsna kindlasti silma ka vanu raamatuid, millest enam mingit kasu ei ole. Nendest on aga võimalik valmistada kõvad kaaned, mille vahel on mugav ajakirju sirvida. Raamatu lehed tuleb välja võtta ja ära visata. Seejärel saabki ajakirja juba kõvade kaante vahele sättida.

Kummikindast doseerija
Mida teha kõikide nende kummikinnastega, mis nõudepesu ja koristamise kõrvalt üle jäävad, kui neisse auk tekib? Äraviskamise asemel võiks neid vedeliku jaotajatena kasutada. Kindalt tuleb esmalt mõni sõrmeosa ära lõigata ja selle otsa auguke torgata. Siis tuleb see näiteks oliiviõli, salatikastet või muud toidutegemise juures kasutatavat vedelikku sisaldava pudeli peale tõmmata.

Plekkpurgid romantilise valgustuse loomiseks
Plekkpurke leidub kõikjal. Selle asemel, et need prügiks kuulutada ja poest uhketes ümbristes küünlaid osta, võiks plekkpurgi põhja ära lõigata ja seda küünlaümbrisena kasutada. Purgi külgede sisse saab teha dekoratiivseid sisselõikeid. Samuti võib luua omapärase mustri naela abil tehtud aukudest.

146