Dušikardina pesemine

5379

Vaja läheb:

  • tooli
  • pesumasinat
  • üks tass (240 ml) valgendusainet
  • üks tass pesuainet
  • kaks tassi äädikat
  • vanu käterätikuid/vannilinu

Vaatamata sellele, et dušikardin puutub pidevalt kokku sooja vee ning seebiga, ei ole see just vannitoa kõige puhtam element. Dušikardinatele kipub kogunema seebijääke ning kardina servades võivad niiskuse tõttu hallitusseened kasvama hakata. Märjale dušikardinale sattunud tolm jääb sinna samuti pidama. Õnneks on dušikardinat lihtne puhastada ning järgnevalt ongi toodud üks vastavasisuline õpetus.

Ettevalmistused
Esmalt tuleb kardin maha võtta. Kardinapuuni ulatumiseks võib vaja minna tooli või pinki, seega tuleks õnnetuste vältimiseks enne kõik ettejäävad vaibad ja muud põrandakatted ära tõsta. Kui dušikardin on kätte saadud, tuleb sellelt kindlasti kõik konksukesed ja kinnitusrõngad ära võtta, mis võiksid muidu pesumasinas pesemise käigus küljest ära tulla.

Dušikardina pesemine
Dušikardina pesemiseks on vaja pesumasinat ja mõningaid vanu käterätikuid või saunalinu. Kõigepealt tuleb masinasse panna mõned rätikud, siis kardin neile peale asetada ja veel paar rätikut omakorda kardina peale panna. Masinasse pandud vanad käterätikud toimivad pesutsükli ajal puhastusvahenditena.

Pesuaine
Kui rätikud ja dušikardin on pesumasinasse pandud, võib masinatäiele veel tassi pesuainet lisada. Dušikardinat pestes võiks mõelda ka valgendusaine kasutamise peale, kuna see aitab hallitusseeni tappa. Bakterite hävitamiseks ja kõiksugu mustuse eemaldamiseks tuleb kindlasti kasutada sooja või kuuma vett. Niisiis tuleks pärast esimese pesuaine lisamist võtta ka tass valgendusainet ja see samuti pesumasinasse valada (nii-öelda teise pesuainena). Tuleb meeles pidada, et valgendajat ei tohi kunagi otse dušikardina peale panna, kuna see võib kardina värve kahjustada

Pesemine
Kui kõik asjad on pesumasinasse pandud ja lisatud nii pesu- kui valgendusainet, on aeg valida sobiv pesutsükkel ja masin käima panna. Valima peaks sooja veega õrnpesu.

Hallituse edasine vältimine
Kui hallituse kogunemine on pidev probleem, võiks dušikardinat pärast eelmise sammu sooritamist vee ja äädika segu sees leotada. Selleks tuleb vann või suur pesukauss vett täis lasta ja sellele siis kaks tassi äädika juurde valada. Seejärel tuleb dušikardin umbes pooleks tunniks sinna ligunema jätta. Sedasi kulub hallitusseentel dušikardina taasvallutamiseks kauem aega.

Lõpetuseks
Kui pesumasin on oma töö lõpetanud, tuleks dušikardinat pisut raputada, et liigsest veest vabaneda. Seejärel tuleb kardin sirgeks tõmmata ja vormida oma algsele kujule vastavaks. Viimase asjana tuleb see kardinapuu külge kinnitada ja lasta võimaluse korral õues õhu käes ära kuivada.
Kindlasti leidub dušikardina puhastamiseks mitmeid erinevaid õpetusi, aga siinne meetod on üks lihtsamaid viise, kuidas dušikardinat pesta. Tasub meeles pidada, et ehki dušikardina ostmine pole kuigi kallis, ei ole neid ometi vaja iga kord välja vahetada, kui kardinale pisut mustust koguneb. Kui dušikardin regulaarselt pesuaine, äädika ja vee seguga üle pühkida, ei kogune sellele mustust ega hallitust ning põhjalikum pesu tuleb ette võtta vaid iga paari kuu tagant.