Ehkki naistena kipume alatasa vaimustume kõige uuematest ja kuumematest ilutoodetest, võib mõningaid asju pidada meigikoti kullavaramuks. Üks selline toode on ilmselt suurel osal inimestest ka koduses ravimikapis olemas. Jutt käib mõistagi vaseliinist. Seda mitmekülgset imemääret on kasutatud juba üle 150 aasta ning see väärib kohast tunnustust. Enamasti tuntakse seda põletusi või mähkmelöövet leevendava vahendi või huulepalsamina, aga tegelikult on vaseliinil märksa enam kasutusvõimalusi. Seda saab kasutada mitmesuguste iluprotseduuride hõlbustamiseks ja muudeks ilunippideks. Järgnevalt 18 huvitavat nippi, kuidas vaseliini iluprotseduuride juures kasutada saab.
1. Ripsmeliimi eemaldamiseks
Ripsmepikendusi ei maksa päeva lõpus niisama jõuga ära tõmmata. See mõjub halvasti silmade ümbruses olevale õrnale nahale. Kui mõni koht näib eriliselt tugevasti kinni olevat, võib ripsmejoonele vatitikuga pisut vaseliini kanda. Paari minuti möödudes peaks saama pikendused ettevaatlikult ära tõmmata.
2. Abiks kõrvarõnga kõrvapanemisel
Kui kõrvarõngaid ei kanta regulaarselt, võib nende kõrvaauku saamine üllatavalt valulik olla. Seepärast võiks kõrvaaugu ümbruse kergelt vaseliiniga kokku määrida.
3. Põsesarnade rõhutamiseks
Valgustpeegeldavad kreemid ja puudrid on küll viimase aja ühed suurimad jumestushitid, aga samalaadse tulemuse saavutamiseks ei pea tingimata kalleid ilutooteid ostma. Õrna läike saamiseks võib põsesarnu lihtsalt kergelt vaseliiniga rõhutada.
4. Lõhenenud kandade raviks
Lahtised sandaalid ja plätud panevad ka kõige pehmemad kannad lõpuks kuivama ning lõhenema. Naha pehmendamiseks on hea kannad enne magamaminekut vaseliiniga sisse määrida ja ööseks sokid jalga tõmmata.
5. Ripsmete rõhutamiseks
Vaseliin on heaks abivahendiks minimalistlikumate meigikottide eelistajatele, kes sooviksid siiski oma ripsmeid kuidagi esile tuua. Vaseliin annab ripsmetele läike ning muudab need näiliselt pikemateks, tihedamateks ja kaarduvamateks. Lisaks aitab vaseliin väidetavalt ka ripsmete kasvu kiirendada.
6. Punetava ninaaluse kaitseks
Külmetuse või allergiate korral viib nohune nina sageli punetava ninaaluseni. Pidevast nuuskamisest tingitud punetamist ja ketendamist aitab leevendada see, kui ninasõõrmete ümbrusse pisut vaseliini määrida.
7. Tõrksate kulmude taltsutamiseks
Eri suundadesse turritavad kulmukarvad on tõeliselt ebaesteetilised, aga vaseliiniga silumine hoiab kulmud vaevata korras. Tuleb lihtsalt sõrmusesõrm vaseliiniga kokku teha, sõrmeotsi pisut kokku hõõruda, et vaseliin ühtlasemalt jaotuks ja siis kulmud üle siluda. Viimistletuma mulje jaoks võiks kulmud veel eraldi harjakesega üle kammida.
8. Näonaha niisutamiseks
Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole vaseliin vistrikke tekitav ja seda võib rahumeeli niisutava kreemina kasutada, ilma et peaks muretsema ummistunud pooride pärast. Aknele kalduva naha puhul on targem esmalt nahaarsti nõu küsida, aga kõikidel teistel on vaba voli vaseliini niisutavad omadused omal nahal järgi proovida.
9. Naha kaitsemiseks juuste värvimise ajal
Värskelt värvitud juukseid on üsna keeruline loomulikuks pidada, kui otsmikul on näha värvijäljed. Taoliste probleemide vältimiseks tuleb enne juuksuri külastamist juuksepiirile vaseliini määrida. Sedasi jääb värv pigem määrde, mitte naha enda peale.
10. Isepruunistava kreemiga seonduvate äparduste vältimiseks
Isepruunistavad kreemid jätavad naha pahatihti laiguliseks või triibuliseks. Probleemsemate kohtate nagu pahkluude, küünarnukkide, põlvede ja randmete peale võiks enne kreemitamist vaseliini määrida – see ei lase kuivematel piirkondadel ülemäära pruunistavat kreemi sisse imada ja lõpptulemus jääb märksa ühtlasem.
11. Päikesepõletuste leevendamiseks
Kui päikesekreem on koju ununenud võib rannaskäik lõppeda valulikult punetava nina ja õlgadega. Siingi on vaseliinist abi, kuna see lukustab niiskuse naha sisse ega lase nahal ussi kombel maha kooruda.
12. Silmaümbruskreemi või -seerumi tõhustamiseks.
Silmaümbruskreemi või näokreemi peale vaseliini kandmine muudab kreemi toime kaks korda tõhusamaks (sest vaseliin hoiab niiskust naha sees). Seejuures ei tohi vaseliini panna retinooli sisaldavate või muude kangete ravikreemide peale, sest see võib nahka tugevalt ärritada.
13. Huulekoorija valmistamiseks
Parkunud ja ketendavad huuled ei sobi huulepulga kandmiseks. Seepärast tuleks vajadusel aeg-ajalt huulekoorijat kasutada. Selleks tuleb kokku segada tavaline suhkur ja umbes kaheksandik teelusikat vaseliini. Terve keha koorimiseks tuleks vaseliini kogust suurendada ning suhkur suureteralise soolaga asendada – kehal olev nahk on vähem tundlik ja suuremate teradega koorijad sobivad koorimiseks paremini.
14. Jalgade hooldamiseks
Ehkki pesumodelle võib kadestada ja imetleda paljude asjade pärast, on nende kõige pilkupüüdvamateks kehaosadeks kindlasti jalad. Siredamate ning säravamate jalgade jaoks võib säärtele vaseliiniga kerge läike anda. Selleks, et nahale pisut päikeselisem kuma anda, tuleks aga kokku segada vana päikesepuuder ja pisut vaseliini ning saadud segu jalgadele kanda.
15. Hõõrdumise ennetamiseks
Kõik naised pole sugugi piitspeenikeste jalgadega ja mõnigi meist peab rinda pistma pideva reite hõõrdumisega. Nahaärrituse ennetamiseks tuleks probleemsetele kohtadele pisut vaseliini kanda.
16. Kuivade küünenahkade hooldamiseks
Geelküünte hooldus võib küünenahkadele parajaks katsumuseks olla. Naha pehmendamiseks ja rahustamiseks tuleb iga sõrm eraldi vaseliiniga üle masseerida.
17. Jonnakate juuksekarvade silumiseks
Sirgete juuste, olgu need siis loomulikud või sirgendaja abil saadud, üheks suurimaks nuhtluseks on staatiline elekter ja peast eemale hoidvad juuksekarvad. Hea nipp nende paigalhoidmiseks on juukseotsadesse veidi vaseliini kanda. Sellega ei tohi aga üle pingutada, sest vastasel juhul omandavad juuksed kiiresti rasvase ja pesemata ilme.
18. Kinni jäänud küünelakipudeli avamiseks
Kodune maniküür on mõnus viis end poputada, aga kuivanud laki tõttu kinni kiilunud küünelakipudelid võivad kogu kogemuse ära rikkuda. Selle asemel, et küünte lakkimiseks iga kord mõne tugevama noormehe abi paluda, tuleks lahtikeeratud korgi ümbrus lihtsalt vaseliiniga kokku määrida ja edaspidi ongi probleem lahendatud.