Viinamarjaseemneõli

5434

Viinamarjaseemneõlil on palju erinevaid kasutusvõimalusi. Ilmselt on see paljudele tuttav näiteks näomaskide koostisainena. See imendub kergesti naha sisse ega tekita näole õliselt läikivat kihti. Viinamarjaseemneõli on hea niisutaja ja vähendab ka silmade ümbruses olevaid kortsukesi. Just kortsudevastase toime tõttu segatakse seda sageli näomaskide sisse.
Viinamarjaseemneõliga näomaski valmistamiseks läheb vaja:

  • 360 ml pruuni suhkrut
  • 60 ml viinamarjaseemneõli
  • 60 ml mandiõli

Maski tegemiseks tuleb kõik koostisained lihtsalt kausis kokku segada. Kuna viinamarjaseemneõlil ei ole mingit erilist tugevat lõhna, võib maskile soovi korral veel paar tilka meelepärast eeterlikku õli lisada. Kui mask on valmis segatud, tuleb osa saadud segust näo peale kanda ja lasta 15 minutit seista. Ülejäänud segu säilib suletava purgi sees kuni pool aastat.

Muud omadused

Viinamarjaseemneõli head omadused ei piirdu ainult kosmeetiliste näitajatega (hea niisutaja ja kortsude vähendaja). Kuna sel on kõrge suitsemispunkt, sobib see väga hästi küpsetamiseks ja praadimiseks ning tänu antioksüdantidele on seda kasulik ka salatitele või panniroogadele lisada.