Värskenduskuur vanale diivanile

4668

Peale magamistoas oleva voodi on just elutoas seisev diivan see mööbliese, mis enim kasutust näeb. Kes jõuaks kokku arvestada kõiki neid teleka- ja filmide vaatamisele, koduste tööde tegemisele, söömisele ja uinakutele kulunud tunde, mis diivanil mööda on saadetud. Nii nagu voodi, võib ka diivan ühel hetkel väljavahetamist vajada. Mida aga teha siis, kui diivani raam on veel täiesti kõlbulik või istmeosa vedrud pole sugugi deformeerunud? Enne diivani mahakandmist, tasub mõelda odavate värskendamisviiside peale, et diivan uuele elule aidata.

Kujunduselemendid
Õigesti valitud ja asetatud lisandite abil saab diivanile värske ilme anda. Jutt käib pleedidest ja diivanipatjadest. Kõige targem on muretseda vahetatavate püüridega padjad. Nii ei tüüta nad ära ja patjade värvi saab isegi vastavalt aastaajale muuta. Õigetes toonides pleed suudab kokku mängida kõikide muude toas olevate värvidega (kardinad ja vaibad) ning toa ilmet sedasi uuendada. Taolised värskust lisavad elemendid võiks välja panna näiteks külalisi võõrustades. Oma perele on diivan ikka diivan ja neile pole mõtet proovida uute kujunduselementidega muljet avaldada.

Diivanikatted
Erinevate suurte ja väiksemate diivanite mõõdud vastavad reeglina teatud standarditele. Polstri hulk ja katteriide materjal võivad küll erineda, aga mõõdud on enamasti samad. Diivanikatete ostmisel võib see kasulikuks osutuda. Ajast ja arust krabisevaid plastikkatteid on targem vältida. Selle asemel võiks silmad lahti hoida julgete värvidega ja isikupäraste diivanikatete osas  nendega on võimalik diivan täiesti uueks luua. Diivanikatete vahetamine võiks käia näiteks aastaaegade (ilmastiku) või ka pühadehooaja järgi.

Polstri vahetamine
Parema lahendus puudumisel tuleb diivani polster välja vahetada ning see töö on targem asjatundjate hooleks jätta. Küll aga tuleks enne raha väljakäimist veenduda, et diivani raam ümbertegemistele ikka vastu peaks. Samas võivad hoopis istmepadjad uut täidet vajada. See on kahtlemata odavam kui terve diivani polstri uuendamine ning sellega saab igaüks ise hakkama. Istmepatjade väljavahetamiseks on saada kõikvõimalikke neutraalseid lahendusi.

Diivan teise kohta
Kui pikalt see diivan seal nurgas juba seisnud on? Kui telekas pole just seina külge kruvitud, on mööbli ümbertõstmine lihtsaim moodus toa värskendamiseks. Sama kehtib seinade värvimise kohta. Diivan võib ju samaks jääda, aga kui selle asukoht ja elutoa seinavärv muutuvad, võib üldmulje tervenisti uueneda.

Hüvastijätt
Teatud juhtudel ei suuda ükski padi ega kate diivanit enam aidata. Kui on kindel soov ja möödapääsmatu vajadus soetada uus diivan, võib vana saada uue võimaluse kellegi teise majapidamises. Selle võib näiteks ära kinkida või annetada. Pärast väikest remondikuuri leiab vana diivan ehk tee nende juurde, kel seda vaja läheb ja see on üks tõeliselt tore viis diivanile uus elu anda.