Pärast suve jooksul üleelatud tallumist ja aiapidusid vajab muru sügisel pisut turgutamist. Kui muru talvehooajaks korralikult ette valmistada, võib kindel olla, et järgmisel kevadel ning suvel on muruplats taas terve ja roheline.
Põhjalik sügisene muruhooldus hõlmab nii niitmist, tekkinud prahi koristamist, õhutamist, väetamist kui putukavastsete tõrjet.
Niitmine
Aprillist augustini kestva kasvuhooaja jooksul peaksid muruniitja lõiketerad olema pisut kõrgema seadistusega. Sügisese niitmise jaoks tuleks muruniiduk aga madalamaks seadistada, kuna see aitab tugevdada muru juurestikku. Lisaks on kõrgem muru vastuvõtlikum erinevatele taimehaigustele. Teisalt ei tohi muru ka ülemäära nudiks pügada.
Kui rohi jääb liialt kõrgeks ja see talve saabudes puulehtede ning lume all kokku surutakse, hakkavad seal suure tõenäosusega vohama halli ja roosaka värviga hallitusseened. Niinimetatud muruhallituse märgiks on kevadel lume alt välja sulavad surnud laigud, mis näevad välja nagu oleks sinna suhkruvatti puistatud.
Õhutamine
Parim aeg muru õhutamiseks on september ja oktoober. Õhutamine aitab kokkupressitud pinnast kobestada, et toitained õhu ning vee kaudu paremini murutaimedeni jõuaksid.
Valida võib kaht tüüpi muruõhutajate või pinnase täkestajate vahel. Ühed ei tee muud, kui lihtsalt torkavad murukamara sisse auke, teised aga tõmbavad kamara seest välja väikeseid kõdu- ja mullatutte. Teist tüüpi muruõhutajate kasutamine on tõhusam, kuna need loovad juurteni jõudmiseks prahivaba läbikäigu. Muru pinnale jäävad kõdututid ei pruugi just kuigi kenad välja näha, aga aja jooksul lagunevad need märkamatult murukamara sisse.
Kes ei näe suuremat mõtet eraldi muruõhutajat soetada, võib muru õhutamiseks ka tavalist sõnnikuharki kasutada – see tuleb lihtsalt maasse lüüa ning harki pisut edasi-tagasi liigutada.
Õhutama peaks kaks nädalat enne viimast väetamiskorda. Teise võimalusena võib muru õhutada umbes viis-kus nädalat enne esimeste prognoositavate öökülmade saabumist.
Väetamine
Parim hetk murule enne talve veel viimane toitainete süst anda on vahetult pärast õhutamist. Väetamine annab murule vajalike toitainete varu, et pikk talvine puhkeperiood edukalt üle elada. Väetamise võib ajastada ka kuu aega enne esimeste öökülmade saabumist.
Kõige otstarbekam on kasutada toodet, mis ühendaks endas nii umbrohtude tõrje kui väetise. Sügisväetis peaks olema kaaliumi- ja fosforirikas. Väetise pealekandmisel tuleb alati kinni pidada pakendil olevatest juhistest.
Lisaks muule on sügis hea aeg muru lupjamiseks. Lubi aitab vähendada mulla happelisust. Õige pH tase aitab juurtel paremini väetises olevaid toitaineid omandada. Sajaruutmeetrise murulapi jaoks kulub umbes 20 kilo lupja.
Putukavastsed
Kuna täiskasvanud mardikad munevad oma munad juulis ja augustis, on sügis paras aeg putukavastsete tõrje jaoks. Tähelepanuta jättes võivad munadest koorunud vastsed terve talve jooksul lumekihi all segamatult hävitustööd teha, ilma et see enne kevade saabumist välja tuleks. Parim periood pestitsiidide kasutamiseks on augusti algusest esimeste septembri nädalateni. Sobiva toote valimisel tuleb kindlasti arvestada õues käivate koduloomadega.