Sõbrapäeva kingitused ehk mida kinkida naisele

4064

Vaja läheb:

 • padjapüüri
 • triigitavat siirdepaberit
 • klaaspudeleid
 • pihustatavat värvi
 • pitsi
 • veekindlaid markereid ja/või portselani markerit
 • kohvitassi
 • tahvlivärvi
 • kriiti
 • puidust kaubaaluseid
 • südamekujulist piparkoogi- või küpsisevormi.

Vana hea lillekimp ja väljas õhtustamine ei vea ilmselt kunagi alt, aga järgnevalt tuleb juttu seitsmest originaalsest ja lollikindlast ideest, kuidas oma kallim ära võluda või taasvõluda (kui tegu on aastatepikkuse kooseluga), ilma et üllatus seisneks vaid keskmisest suuremas lillekimbus. Siinsest nimekirjast võib valida ühe idee sõbrapäeval teostamiseks või planeerida kogu sõbrapäevale eelnev nädal ja igaks päevaks üks eriline tähelepanuavaldus esitada. Ükski nendest ideedest ei ole ka üle mõistuse kallis.

Laste kaasamine.

Sõbrapäevaks eriliste üllatuste tegemiseks saab lapsi väga hästi ära kasutada ja seda üldse mitte halvas mõttes. Isadel tasub seda osa nüüd hästi tähele panna. Üks näide on padjakaardi valmistamine. Selleks on esmalt vaja muretseda triigitavat siirdepaberit, mida peaks leiduma igas suuremas bürootarvete ja käsitöötarvete poes. Samuti on vaja valgeid padjapüüre. Seejärel tuleb igast lapsest mõni kena pilt leida või hoopis selline pilt otsida, kus kõik lapsed on kenasti koos. Pilt tuleb arvutist siirdepaberi peale printida ja seejärel padjapüüri peale triikida. Järgmisel hommikul voodit üles tehes, saab padjakaardi kenasti nähtavale kohale asetada. Sellise kingi peale heldib iga ema. Samuti ei tohi puududa lauale seatud lilled. Kõik kokku läheb maksma ehk 10 eurot.

Lisaks. Lapsed võiksid joonistada või kirjutada veel eraldi sõbrapäevakaardi, mille saab arvutisse skännida ja samuti välja printida ning padjapüüri tagumisele poolele triikida.

Lisaks 2. Kui pilt on padjapüüril, võiks selle juurde ka vastava heliriba teha ja laste sõbrapäevaõnnitlused linti võtta.

Isetehtud vaasid.

Tegu on äärmiselt lihtsa ideega, millest jääb ometi kestev mälestus. Isetehtud vaasid on iga-aastastest lilledest sammuke edasi. Miks mitte oma kallimale sel aastal lilled omapärase vaasi või mitme sees kinkida. Alustuseks tuleb kõrvale panna mõned klaasist pudelid. Kõike ilusama tulemuse saab veinipudelitega, aga samamoodi võib kasutada ka õlle- või karastusjookide pudeleid. Seejärel tuleb muretseda kas heledalt toonitud või tavalist valget pihustatavat värvi ja pudelid üleni ära katta. Kasutada võib erineval hulgal ja erineva suurusega pudeleid. Näiteks võiks võtta kolm pudelit, mis kõik on erineva suuruse ja kujuga. Traditsioonilised 12 roosi tuleb neljakaupa pudelitesse panna ja isetehtud vaasid keset lauda ilusasse kompositsiooni seada. See laseb tavapärasel sõbrapäevahommikusel lillekimbul hoopis uue nurga alt mõjule pääseda. Peamine on muidugi see, et tegu pole suvaliste anonüümsete lilledega, vaid kallimale on kohe selge, et asi nõudis erilist ettevalmistust. Kui kodus juhtub mingisugust pihustatavat värvi juba olema, ei võta pudelite kogumine, värvimine ja lauale seadmine tegelikult üldse kaua aega ega nõua mingeid lisakulutusi.

Lisaks. Üks lisavõimalus on punase veekindla markeriga ühe või kõigi vaas-pudelite peale armas sõnumike kirjutada ja kink seega veelgi erilisemaks muuta.

Pits ja kunst.

Kunstiande puudumine pole kunstipärase kingituse valmistamise juures mingi argument. Vaja on vaid õmblustarvikute poest meetri jagu pitsi tuua. Sel aastal võib kallimale lilled käsitsi värvitud vaaside sees kinkida. Selleks tuleb pits diagonaalselt üle terve pudeli keerata ja kallima lemmikvärviga üle pihustada. Kui värvimistöö on valmis, tuleb pits uuesti lahti harutada. Lõpptulemus jääb elegantne ning kunstipärasust jääb ülegi veel.

Lisaks. Pitsi kasutusvõimalused ei piirdu ainult vaaside kaunistamisega. Kallimale võib küpsetada koogi ja selle kaunistamiseks läbi pitsi tuhksuhkrut raputada. Mustri päritolu võib küll tekitada küsimusi, aga see ei tähenda, et naine peenetest ja detailsetest mustritest vaimustusse ei satu.

Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Selle idee jaoks tuleb leida mõni kena pilt endast koos kallimaga (võib-olla on mõni sobiv juba raamituna seina peal). Seejärel tuleb pildist koopia teha, see suvalise pilditöötlusprogrammiga heledamaks muuta ja leida pildi peale lisamiseks mõned kenad värsiread, väike jutuke või hoopis kunagiste pulmavannete tekst. Selline kingiide ei lähe midagi maksma, valmib kiirelt ja on täiesti ainukordne.

Lisaks. Sobiva jutukese otsimise asemel võib selle ka ise välja mõelda.

Lisaks 2. Suurema kollaaži loomiseks võib otsida, töödelda ja raamida mitmeid tähendusrikkaid pilte, postkaarte või vanu kirju.

„Ma armastan sind“ koos hommikukohviga.

See idee on lihtne, armas ning ei muutu kunagi vanaks. Sõbrapäeva hommikul võib kallimale üllatuse valmistada ja talle tassitäie kohvi õigeaegselt valmis teha. Oluline on aga kohvitassiga kaasa tulev sõnum. Selle edasiandmiseks on kaks erinevat võimalust. Püsiva kirja jaoks tuleks kasutada portselanist tassi ja portselanimarkerit. Kui soovitud sõnum on kirja pandud, tuleb kruus umbes pooleks tunniks 180 kraadisesse ahju panna. Kindlasti tuleb järgida konkreetse markeri õpetust (mõnel juhul pole kuumutada vaja, mõnel juhul tuleb seda teha kauem). Isikliku pühendusega tassist võib rõõmu tunda igal hommikul. Teine võimalus on värvida kohvikruus tahvlivärviga ja kirjutada sellele siis kriidiga mõni armas sõnum. Seegi on üsna lihtne ja universaalne kingitus. Kõige parem on asja juures siiski see, et sõnumit võib igal ajal muuta.

Lisaks. Tahvlivärviga võib katta lausa terve lauanõude komplekti. Kel on kunstiannet, võiks kirjutamise asemel hoopis mõne pildi
joonistada. Võimalusi on tõepoolest lõputult.

Tahvel voodipäises.

Kuues idee nõuab ehk pisut avatumat meelt ja ettevõtlikkust, aga suure tõenäosusega hakkab see naisele väga meeldima. Vaja on tahvlivärvi ja kahte suurt kaubaalust. Nende hankimine on lihtsam kui tundub. Suur abi on internetist ja sotsiaalvõrgustikest, sest alati leidub keegi, kes on valmis neid lausa tasuta ära andma. Seejärel tuleb need esmalt omavahel horisontaalselt kokku panna (soovitavalt kipsikruvidega) ja siis senise voodipäise asemele seada. Kaubaaluste välimised lauad tuleb tahvlivärviga üle värvida. Sedasi jääb tulemus kaasaegselt rustikaalne ning kahetooniline. Nüüd võib asuda lõbusama osa juurde ehk haarata kriit ja panna kirja esimene sõnum. Kui kriit on mõlema jaoks alati käepärast (paelaga päise külge kinnitatud), võib sellest kujuneda omapärane dialoogi vorm.

Lisaks. Kui magamistuba on kujundatud kindla värvilahenduse järgi, tuleb uue voodipäise küljed sobivas toonis värvida.

Südamekujuline hommikusöök.

Hommikusöök voodis ei ole kindlasti mingi uus idee, aga südamekujuline hommikusöök voodis viib asja juba täiesti uuele tasemele. Südamekujuliselt praetud munad ja isikupärase sõnumiga ilustatud kruus sõbrapäeva hommikul jõuavad suure tõenäosusega isegi kallima Facebooki seinale. Õnneks ei nõua südamekujulise hommikusöögi valmistamine erilisi käsitööoskusi. Vaja läheb südamekujulist piparkoogi- või küpsisevormi, millega leivast vastav tükk välja lõigata. Ülejäänud leib tuleb pannile visata ja südamekujulise augu sisse muna lüüa. Kannatlikult küpsetades ei tohiks muna pöörates laiali minna ega leiva küljest lahti tulla. Ülejääva südamekujulise leivakese võib taldrikuservale lisada.