Seltsilistaimed tomatite juurde

3738

Tomatitega sobivate seltsilistaimede kasvatamine pole mingil juhul uudne idee. Teatud taimed lihtsalt aitavad kahjureid ja haigusi eemal hoida ning võimaldavad tomatitaimedel sel moel paremini kasvada.

Sibulad

Kuna nende tugev aroom mõjub paljudele kahjuritele eemaletõukavalt, sobivad sibulad ja muud pikantsemad taimed nagu küüslauk ning murulauk tomatitega lausa suurepäraselt.

Spargel

Spargel ja tomat on samuti head seltsilised, kuna nende kasvutsüklid täiendavad üksteist. Ühtlasi aitab tomat sparglitelt mardikaid peletada.

Peiulilled

Peiulilli kasvatatakse tomatite juures enamasti kahjulike ümarusside ehk nematoodide tõrjumiseks. Tugeva aroomi tõttu aitavad nad eemal hoida muidki tomatitele kahjulikke putukaid. Kui peiulilled on suureks kasvanud, tuleb nad tükkideks lõikuda ja mulla sisse segada.

Kurgirohi

Tomateid (samuti kartuleid) kimbutavad sageli Manduca quinquemaculata ehk surulase röövikud, kes võivad taimedele lausa saatuslikuks saada. Nende peletamiseks tuleb tomatite juurde istutada kurgirohtu. Ühtlasi meelitab kurgirohi ligi mesilasi ning aitab seega kaasa teiste taimede kasvamisele.

Basiilik

Basiilik and tomatid sobivad imehästi seltsilistaimedeks. Kumbki taim ei aita teisel küll kahjureid eemale peletada, aga lähestikku kasvavad basiiliku- ja tomatitaimed annavad üksteisele parema maitse.

Mungalilled

Selleks, et lehetäid ja karilased tomatitelt eemal hoida, tasub tomatitaimede juurde istutada mungalilli.