Rooste eemaldamine

8891
Rooste eemaldamine

Rooste eemaldamine ei pea olema keeruline. Igasse majapidamisse on vaja üht head roosteplekkide eemaldajat. Kodudes ja autodes leiduvad metallesemed kipuvad teinekord rooste minema ja võib juhtuda, et kui nende roostes esemetega kokku puutuda, satub roostet ka riiete peale. Säärase kokupuute puhul on kõige odavam ja lihtsam vahend roosteplekkide eemaldamiseks sidrunimahl – sidrunhape reageerib roostega ja lahustab selle.

Selleks, et sidrunimahla abil roosteplekke eemaldada, tuleb määrdunud riideese asetada laiali laotatud paberrätikute peale ja seejärel plekkidele poole sidruni mahl pigistada. Seejuures peaks mahl olema võimalikult kõrge kontsentratsiooniga. Paberrätikud imavad sidrunimahla endasse või siis kasutatakse neid mahla ära kuivatamiseks – nii ei määrdu riide all olev pind ja saab lahti üleliigsest mahlast. Pärast sidrunimahlaga töötlemist tuleb riideesemel lasta päikese käes ära kuivada ja siis võib seda põhjalikult käsitsi pesta.

Muud võimalused roosteplekkide eemaldamiseks

Kui sidruneid pole käepärast, võib kasutada mitmesuguseid teisi roosteplekkide eemaldajaid.

• Äädikas suudab sidrunimahla vägagi edukalt asendada ja seda kasutatakse täpselt samamoodi nagu sidrunimahla.
• Kasutada võib ka rabarberivarsi. Need tuleb umbes 2,5 cm pikkusteks tükkideks lõikuda ja 10-15 minutit keeta. Määrdunud riideese tuleb seejärel kuni 24 tunniks sellesse vette ligunema jätta.
• Roosteplekki võib ka soolada hõõruda ja seejärel tuleks määrdunud ese mitmeks tunniks päikese kätte jätta.