Riidepuust jõulupärg

3490

Selle pärja kõige olulisem element on tavaline traadist riidepuu. See võib olla lihtsalt traadist või ka plastikust kattega (näiteks roheline või punane). Põhimõte on lihtne – riidepuu tuleb painutada ringikujuliseks, nii et seda saaks üles jääva konksu abil soovitud kohta riputada. Kui tegu on tavalise traadiga, võiks konksu näiteks kuldseks värvida.

Kiireim moodus riidepuust pärja kaunistamiseks on kasutada karda. Eriti hästi sobivad traadi katmiseks paksemat sorti metalse läikega kuusekarrad. Värvide valikul võib lähtuda kodusest värvigammast või traditsioonilistest jõulutoonidest – punane ja roheline. Kuldne ja hõbedane on samuti silmatorkavad.

Karra üks ots tuleb konksu juures kõvasti traadi külge kinnitada (kleeplindi abil) ja siis tuleb seda hakata ümber traadist ringi mässima. Kui ring peal, tuleb teine ots samamoodi kleeplindiga kinnitada. Seejärel võiks valida teist värvi karra ja tegevust korrata. Üldjuhul peaksid kaks kohevat karda peaksin riidepuu kenasti ära katma, aga kui soov on saada eriti külluslik pärg, võib kasutada ka kolmandat.

634

Pärja keskmise osa kaunistamises võiks konksu juurde kinnitada näiteks sädeleva tähekese või mõne muu erksa ehte, mis jääks keskel olevasse tühimikku rippuma. Konksu ümber võib siduda veel suure punase lehvi.

Pärga saab kaunistada ka klõpsuga kinnituvate või traadiga kinni keeratavate iileksioksade ning väikeste kuuseehetega (sädelevad klaasmunad, kingipakikesed ja muu).

Samuti võiks pärjale kinnitada ‘Häid jõule’ või ‘Rõõmsaid pühi’ sooviva sildikese. Taolisi saab nii osta kui ise valmistada ja välja printida. Selleks on vaja lihtsalt suvalist pilditöötlusprogrammi. Näiteks valge tekst punasel taustal loob tõelise jõulumeeleolu. Silt tuleks kinnitada põiki üle pärja ja siis jääb üle veel pärg konksu otsa rippuma panna.

Riidepuu katmiseks võib kasutada ka lillepoest või pudi-padi poest ostetud kunstlilli, näiteks luuderohtu ja iileksit. Roheliste lehtede vahele võiks veel põimida nööri otsa aetud punaseid helmeid. Keskse kaunistuse jaoks sobib aga kuldseks või hõbedaseks võõbatud männikäbi.

Julgemad võivad traadist riidepuusid kasutada ka eelkõige filmidest tuntud puuvõõriku riputamiseks. Selleks on vaja kaks riidepuud ringikujuliseks painutada ja omavahel sedasi ühendada, et moodustuks kera. Traat tuleb samamoodi karraga katta nagu pärja puhul, ainult et kõige keskele riputatakse puuvõõrik. Enne üles riputamist võiks lisada veel punaseid paelakesi ja paberist südamekesi.