Sisukord (vajuta et avada)
Reiki on käte pealepanemise meetodit kasutav loomulik tervendamisteraapia, millega ei kaasne täiendavaid kemikaale ega ravimeid. Enamasti seostatakse reikit teatud tüüpi massaažiteraapiaga, mis aitab abisaaja kehas voolavaid energiaid koondada ja võimaldab inimestel täielikult lõdvestuda. See Jaapanist pärit stressimaandamise praktika on läänemaailmas veel üsna uus nähtus. Jaapanis on seda aga juba aastakümneid edukalt kasutatud. Reiki seanssi käigus kogevad abivajajad sügavat rahu.
Reiki põhimõtted
Reikile pani 1922. aastal aluse dr Mikao Usui, kes avastas viis põhiprintsiipi organismi ravimiseks ja koondamiseks. Reiki eesmärgiks on leida „salajane meetod õnne esilekutsumiseks.“ Usui sõnul on reiki „imeline arstim kõikide haiguste vastu.“ Usui teooria kohaselt muudab keha ning meele negatiivsetest tundmustest tühjendamine meie vaimu vabaks ja avatumaks ümbritsevale positiivsele energiale. Mõned tema seisukohad on näiteks:
„Ära täna vihasta. Ära muretse ja ole tänulik. Pühenda end tööle. Ole teiste vastu lahke.“
„Igal hommikul ja õhtul pane oma käed kokku ja palveta. Lausu neid sõnu oma südames ning lase need tulla üle oma huulte.“
Mis on reiki?
Reiki seanssi ajal jäävad mõlemad osapooled riietatuks. See pole tüüpiline massaaž, kus inimesed peavad riidest lahti võtma, et lihaseid ja nahka õlidega töödelda lasta. Ravi käigus asetab reikiravija oma käed hellalt abivajaja õlgadele, seljale, kaelale, jalgadele, kätele ja pea peale. Ta ei liiguta oma käsi, vaid lihtsalt positsioneerib need teatud piirkonna kohale, et lasta puhtal energial läbi abivajaja keha voolata ning eemaldada kehast negatiivne qi (elujõud). Abivajaja on üldjuhul lamavas asendis ja äärmiselt lõdvestunud. Reiki sobib kõikidele inimestele. Seda praktiseeritakse isegi laste ning loomade peal. See ei ole mingil moel pealepressiva või ähvardava loomuga.
Tähelepanu koondamine
Reikiravija keskendub eelkõige valutavatele, vigastatud või muul moel vaevusi põhjustavatele kohtadele. Mõnikord ta ka puudutab ja masseerib neid kohti õrnalt. Probleemsetele kohtadele keskendudes püüab ravitseja suunata sinna tervendavat energiat. Pinge, stressi või depressiooni taoliste vaevuste korral kanaliseerib reikiravija abivajaja kehasse positiivset energiat ning korraldab energiaringluse nii, et negatiivne energia abivajaja jalgade kaudu kehast lahkuks. Reikiravija keskendub abivajaja kehas olevatele meridiaanidele ehk energiakanalitele, ühtlustab energiaid ning joondab tšakrad. Reiki sümbolite abil aktiveeritakse abivajaja vaimne olemus ja ravijad kasutavad oma reikiväge sisendamaks abivajajasse enesekindlust ning üleüldist heaolu.
Pärast seanssi
Seansi lõppedes tunneb abivajaja end reeglina kerge ja lõdvestununa, enesekinda, rahuliku ja terviklikuna. See on kõikehõlmav kogemus, mille tulemusena tunneb abivajaja endas täielikku rahu. Mõned inimesed tunnevad isegi nii kergelt, et nende jalad justkui ei puudutakski maad. Erinevad inimesed reageerivad reikile erinevalt ning see oleneb muidugi ka sellest, mis tüüpi reikiraviga (millele keskenduv) on tegu. Enamasti aga järgneb seansile lõdvestunud olek ja sügav rahulolu.