Magamistuba, mis kasvab koos lapsega

3149
Multifunktsionaalne voodi

 

Laste huvialad ja maitse-eelistused muutuvad suuremaks kasvades pidevalt. Kui tegu on millegi lihtsa nagu raamatu või riideesemega, siis polegi sellest suurt lugu. Aga terve toa ümbertegemine on juba hoopis teine tera. Magamistoa värskendamine võib osutuda ühtaegu kalliks ja väsitavaks. Seepärast on kaval kohe alguses oma lapsele selline magamistuba kujundada, mis kasvaks koos temaga ning mida ta aja möödudes kergesti oma maitsele kohandada saaks.

 

Vastupidavad mööbliesemed

Kui lapsed on veel väikesed, tõmbab vanemaid üldjuhul armsate lastetoale kohaste kujundusvõtete poole. Sedasorti kujundused on küll nunnud, aga ainult mõnda aega. Lapsed kasvavad titelikust ninnu-nännu kujundusest varem või hiljem lihtsalt välja ning hakkavad otsima midagi eakohasemat. Seetõttu on soovitatav muretseda lapse magamistuppa nii-öelda eatud mööbliesemed.

Nii näiteks võiks kohe alguses soetada täissuuruses kummuti, mis sobib ühtmoodi nii väikelapse asjade kui teismelise riiete jaoks. Kaheinimesevoodi on samuti hea idee – ajutiste kaitsevarbadega sobib see hästi ka väikelapsele ning ühtlasi on kaheinimesevoodis piisavalt ruumi, et laps saaks suuremana pidžaamapidusid korraldada.

 

Multifunktsionaalsed esemed

Multifunktsionaalne mööbel sobib suurepäraselt toa näiliseks ümberkujundamiseks: lastetoast teismelise magamistoaks. Selle asemel, et osta eraldi mähkimislaud, võiks soetada hoopis kummuti. Kui selle peale eraldi pehmendusega alusmatt panna, saab seda mugavalt mähkmete vahetamiseks kasutada ja kui laps on juba suuremaks kasvanud, saab seda sihtotstarbeliselt kummutina edasi kasutada. Kastiga voodid näiteks aitavad tuba paremini korras hoida ning annavad lisa-hoiustamisruumi.

 

Värske värvikiht värskema ilme jaoks

Piiratud eelarve korral on värske värvikiht alati üks lihtsamaid ja odavamaid mooduseid oma toale uus ilme anda. Värviga võib tõepoolest imesid korda saata. Enne suurema töö kallale asumist tasub ehituspoest siiski mõned värvinäidised tuua. Kui laps on piisavalt vana, tuleks uus värvivalik temaga kindlasti läbi arutada.

Mõnikord piisab värske värvi lõhnast ja uuest värvitoonist, et kulunud moega toale uus hingamine anda. Kui meelepärane värvitoon on välja valitud, tasub konsulteerida ka ehituspoe asjatundjatega, kes oskavad soovitada, millist tüüpi värvi kasuks otsustada. Õli või vee baasil olevate värvide vahel valides tuleb ekspertide arvamus igal juhul kasuks. Kui värvipotsik on juba soetatud või meelepärane toon valmis lastud segada, ei pruugi tagastamisvõimalust enam olla.

 

Ämblikmehe voodipesu

Isikupärastamine

Lapse magamistuba peaks olema piisavalt isikupärane, et laps tunneks end oma toas piisavalt koduselt – see on ikkagi tema tuba. Seda saab teha kõikvõimalike kujunduselementide nagu patjade, vaipade ja seinakaunistuste kaudu. Kõik taolised elemendid on üsna odavad ning neid saab maitse-eelistuste muutmiseks kerge vaevaga jälle välja vahetada.

Uusimate trendide uurimiseks võib vaadata erinevaid sisekujundusele keskendunud e-poode. Internetis on sadu veebilehti, kust saab ammutada ideid, mis sobivad igas vanuses lastele. Kui tundub, et sobiv kujundusstiil on leitud, võib inspiratsiooni andnud pildi(d) välja printida või arvutisse salvestada.

 

Üheskoos

Lapsed veedavad oma toas üsna palju aega ning seepärast on oluline, et nad tunneksid end seal võimalikult mugavalt. Ehkki lapsevanem võib soovida just üht või teist tüüpi kujunduselemente lisada, ei tohi mingil juhul ära unustada, kelle tuba see lõppudelõpuks on. Mõned valikud tuleb jätta lapse teha. See soodustab laste loomingulist ja sotsiaalset arengut ning ühtlasi õpetab neile vastutust ja annab põhjuse enda üle uhke olla.

 

Kallimad esemed olgu neutraalsed

Ümberkujundamisplaane tehes tuleb alati mõelda, kui palju iga väljavahetatav element maksma võib minna. Kallimate esemete puhul on soovitatav rakendada niinimetatud neutraalsusreeglit. See tähendab, et valida tuleks just sellise kujunduse ja värviga asju, mis oleksid piisavald klassikalised ning neutraalsed, et mis tahes tulevased moehullused üle elada.

 

Ajaga kaasas

Lapsed elavad pidevas muutumises. Täna on neil riiete ja toitude osas ühed eelistused, aga homme võib-olla juba hoopis teised. Sama kehtib ka nende toa kohta, kus nad magavad ja mängivad. Lapsevanematel tuleb olla valmis selleks, et ühel hetkel soovivad lapsed oma toas üht-teist muuta. Vanemate asi on oma lapse arengut toetada. Eelpool toodud ideede abil on võimalik kujundada oma lapsele just selline magamistuba, mis areneks ning kasvaks koos temaga. Sel moel saab kokku hoida nii aega kui raha ja õppida üht-teist ka oma lapse kohta.