Pulmareisi kavandamine

1879

Pulmareisi kavandamise esimeseks sammuks on eelarve paikapanemine. Kui pulmareis on planeeritud kohe pärast pulmi, võikski reisikulud kohe pulmade kogueelarve sisse arvestada. Kui kulutada olev summa on paigas, võib omakorda hakata mõtlema selle peale, millist tüüpi reis ette võtta, kuhu ja kui kauaks minna. Mitte mingil juhul aga ei maksa üritada pulmareisi algust pulmadega samale kuupäevale seada.

Tseremoonia ja vastuvõtt on väga väsitavad ning liigse rabelemise asemel tuleks oma energiat hoopis pulmaööks hoida. Tegu on ikkagi erilise õhtuga, mis tuleks veeta koos kallimaga ja mitte muretsedes hommikuse ärkamise, lennuki peale jõudmise või viimase minuti pakkimise pärast. Pulmatseremooniaks ning vastuvõtuks ettevalmistumine hõlmab juba niigi palju tööd ja kui sellele veel pulmareisi planeerimine lisada, võivad lained üle pea kokku lüüa. Kes ikka tahaks kohe järgmisel päeval pärast pulmi end varavalges voodist välja ajada. Targem on pulmade ning pulmareisi vahele vähemalt üks või kaks puhkuspäeva jätta.

Pulmade ja pulmareisi järjestikku pidamist võivad raskendada ka töölt enne pulmi vabaks võetud puhkepäevad. Sellisel juhul on parem oma tulevase kaasaga asjad läbi rääkida ning mõelda pigem pulmareisi edasilükkamise peale, kuniks mõlemad saavad pikemalt puhkust võtta. Pulmareisiga ootamine on heaks võimaluseks reisi jaoks pisut rohkem raha kõrvale panna. Kes on nõus reisi mõneks ajaks ootele panema, võiks siiski pärast pulmi paar päeva mõnes kenas hotellis või hubases võõrastemajas mesinädalaid pidada. Paljud kaasaegsed paarid otsustavadki pigem selle kasuks, et minna pulmareisile hoopis esimesel pulmaastapäeval. Sedasi saab reisiks rohkem raha koguda ja abielu justkui uuesti tähistada.

Kavandamise alguses on soovitatav kallimaga maha istuda ning arutada, mida tahaksite reisil teha. Kas tahaksite pigem mööda maailma ringi rännata või kuumal rannaliival lesida? Võib-olla mõlgub mõttes hoopis midagi seikluslikumat nagu matkamine? Valikuid (nii tegevuse kui asukoha osas) on tohutult ja sobivaima leidmiseks tasub piisavalt aega varuda. Hea õnne korral suudavad mõlemad pooled ühise eelistuse osas kokkuleppele jõuda. Suurema tõenäosusega asi aga nii kergelt ei lähe – üks tahab pulmareisilt üht ja teine teist. Sellisel juhul tasub reis vastavalt pruudi ning peiu eelistustele pooleks jagada.

Kui ühisele otsusele jõudmine osutub ülemäära keeruliseks, võib alati otsustada juba valmis-paketi kasuks mõne turismireisi või kruiisi näol, mis sisaldab erinevaid ekskursioone, liivarandu ja vaatamisväärsusi – nii leidub ehk mõlemale midagi meelepärast. Üks valmisreiside ning kruiiside boonuseid on võimalus soetada kõikehõlmav pakett, nii et reisikulud on juba algusest peale enam-vähem teada. Sellegipoolest tuleks arvestada nii-öelda peidetud kuludega, mis kaasnevad näiteks ekskursioonidel käimise või alkoholi soetamisega. Alati tasub läbi lugeda ka peenes kirjas lisainfo ja otsida veebist varasemate klientide tagasisidet.

599 600

Samuti võib osutuda targemaks kogu reis tervenisti reisibüroo kaudu korraldada. Ideede arendamiseks võib julgelt pöörduda reisibüroode poole ning pärida erinevate võimaluste kohta. Büroo kasutamine muudab pulmareisi planeerimise kindlasti vähem stressirikkaks. Lisaks on reisibüroodel hotellide ja lennufirmadega enamasti sooduslepingud sõlmitud, mis võimaldab kokkuvõttes kulude pealt kokku hoida.

Mida pikemalt reisi ette planeerida, seda odavam see tuleb. Lennutasude, hotelli broneerimise, auto rendi ja muuga saab pikalt ette arvestada ning sel moel arvestataval hulgal raha säästa. Tuleb end lihtsalt töölt vabaks võtta ning reisi täpne toimumisaeg meelde jätta – mõned reisibürood ei keelduvad raha tagasimaksmast, kui kliendid ei ilmu kokkulepitud ajaks kohale. Ise broneeringute ja kavandamisega tegeledes tasub kindlasti mainida, et tegu on pulmareisiga. Mitmed hotellid pakuvad noorpaaridele odavamalt eraldi sviite, tasuta vahuveini ning muid hüvesid.

Teisalt saab vahuveini, lilli ja muid taolist samuti hotellituppa või majakesse ette ära tellida. Reisi peale võiks varuda ka mõned raamatud, mängud ning spordivahendeid. Pulmareis ei tähenda, et iga vaba hetk tuleb tingimata kallimaga koos veeta. Vajadusel tuleb leida võimalus pisut omaette olla. Ühe inimesega pidevalt ninapidi koosolemine – isegi kui tegu on armastatuga – muutub pikapeale siiski stressirikkaks. Teineteisele hingamisruumi andmine aitab ennetada tülisid ja omavahelisi pingeid.

Kui pulmareisi kavandamise põhitõed on selged, tuleb leida sobiv sihtkoht. Olgu siis tegu mägimatkamisega, ringreisiga mööda Itaalia katedraale või mõnusa puhkusega rannas – valik on iga paari enda teha. Natuke etteplaneerimist ja hoolikat pakkimist ning elu parim reis võib alata.