Piirdeaedade puudumine on ilmselt valmistanud peavalu igale aednikule, kel on majapidamises koer või paar. Kevad kulub pinnase ettevalmistamisele ja seemnete külvamisele või noorte taimete mulda istutamisele ning suvel ja sügisel tuleb kasvavatel taimedel kulli kombel silm pidevalt peal hoida, et ükski kaevamishuviline neljajalgne sõber väärtuslikele taimedele ülemäära lähedale ei tikuks. Lihtsaim moodus oma kalleid peenraid kaitsta on neile aed ümber ehitada. Aia saab valmis üsna odavate vahenditega ning selle võib kavandada ka teisaldatavaks, et kasvuhooaja lõppedes aeda taas lisaruumi tekitada. Järgnevalt mõned taskukohased ideed aia ehitamiseks.
Ajutised võrkaiad
Tegu pole kindlasti kõige kaunima lahendusega, aga see-eest on tegu odav ja kergesti paigaldatava aiaga. Lisaks saab selle kerge vaevaga maha võtta ning järgmisel aastal taaskasutada. Soovi korral võib piirdeaia enda maitse järgi üle värvida, et see ülejäänud aias valitsevate toonidega paremini kokku läheks. Paigaldamiseks vajalikud postid ei maksa samuti ülemäära palju ning väiksema ala puhul võib piirduda ka lihtsalt nelja postiga – üks iga nurga jaoks – ning sirgete aialõikude toestamisel tugikeppe kasutada (läbi võrgusilmuste põimida).
Puitaed
Puidust piirdeaed lisab aiale teatavat romantikat. Väikese piirdeaia ehitamiseks sobilikku materjali võib kerge vaevaga leida isegi mõnest lähedalasuvast metsatukast. Tasub otsida taaskasutusvõimalusi ja külastada mahakantud ehitusmaterjalide leidmiseks näiteks lähedalasuvaid ehitusplatse. Samas ei ole puitaiad neljajalgsete loomade emalehoidmiseks just kõige sobivamad ning seepärast võiks aia alumise ääre külge lisaks veel kanavõrgu kinnitada.
Lippaed
Klassikalised lippaiad näevad alati kenad välja. Seda tüüpi aedade juures on aga peamiseks probleemiks nende maksumus, kuivõrd neid on üldjuhul mõnevõrra kallim ehitada kui eelnevalt nimetatud aedasid. Samas võib siingi olla lahenduseks korduvkasutatavatele materjalidele panustamine. Lippaed vajab kauni välimuse säilitamiseks siiski regulaarset hooldust (näiteks värvimist).
Kiviaed
Kividest ehitatud piire meenutab küll rohkem müüri kui aeda, aga sellest ei maksa veel kohkuda. Korralikult ehitatud kiviaed ei vaja täiendavat hooldamist ning peab vastu pikki aastaid. Kui juhtub, et kusagil läheduses müüakse odava hinnaga sobilikke lamedaid kive, asub kiviaia ehitamist kindlasti põhjalikumalt kaaluda. Kiviaia puhul peab muidugi arvestama sellega, et kui pole just tahtmist kõiki neid kive uuesti ümber laduda, jääb kindla koha peale ehitatud aed sinna väga pikaks ajaks.
Bambusaed
Bambus on tugev, kena väljanägemisega ning taastuv materjal ja see on ehitustööde juures üha populaarsemaks muutumas. Sobivate kasvutingimuste juures ei kulu kaua, kui maha istutatud bambus hakkab ilma suurema vaevata terves aias vohama. Kui kasvavad taimed aeg-ajalt maha lõigata saab omast aiast sobiva materjali piirdeaia ehitamiseks. Sel moel ei hakka bambusetaimed aeda enda alla matma ning ühtlasi saab lahendatud ka piirdeaia probleem.
Telliskividest aed
Olenevalt peenraala suurusest võib madal telliskividest või tuhaplokkidest müürike aedviljade ja muu kaitsmiseks täiesti piisav olla. Sarnaselt kiviaiaga, on ka tellistest või tuhaplokkidest ehitatud müüri raske kusagile teisaldada. Kui see aga esimese korraga õige koha peale ehitada, on tegu kahtlemata odava ning vastupidava valikuga.
Enne kohalikku ehituspoodi vajaminevate materjalide järgi sõitmist tasub uurida internetifoorumeid, kuulutuste portaale ja samuti ajalehekuulutusi. Mõned inimesed annavad sobilikku ehitusmaterjali täiesti tasuta ära, kui soovijad sellele vaid ise järgi lähevad.