Kuus ergutavat võtet, et trenniga peale hakata

1858

Oma energiataseme võiks alati kõrge hoida. Üks kõige sagedamini soovitatud moodus tervisliku kehakaalu hoidmiseks, stressi ennetamiseks ja üldisemalt terve ning õnneliku enesetunde saavutamiseks on trenni tegemine. Miks siis kõik inimesed regulaarselt trenni ei tee? Tihtilugu on põhjuseks väsimus siia-sinna jooksmisest, ajapuudus või lihtsalt vana hea laiskus. Ilmselt kõige määravam neist põhjustest ongi laiskus, mis ei lase elust viimast võtta. Järgnevalt on toodud mõned head võtted enda ergutamiseks, kui käes
on aeg trenni teha, aga telekas näib lausa eriliselt kutsuv.

Lihtsalt alusta

Pärast seda, kui läheb õnneks end diivanilt püsti ajada ja üks kärme viieminutiline kõnnak teha, on ülejäänu juba käkitegu. Uuringute kohaselt piisab pulsi tõstmiseks ja keha trenniks ettevalmistamiseks vaid viiest minutist. Seega ei maksa kodunt väljuda mõttega teha tunniajane jalutuskäik. Kui õige meelestatusega välja astuda – viis minutit kiiret kõndi – hakkab aeg lausa lendama.

Väike uinak

Teinekord võtab võimust väsimuse ja kurnatuse tunne, kui peas on vaid üks mõte: tahaks lihtsalt 15 minutit magada. See mõte ei pruugigi nii halb olla. 15 minutit und on ühe paraja energiaannuse saamiseks täpselt paras. Seejuures tuleb kindlasti äratuskell helisema panna, sest kauem magamine muudab juba uimaseks.

379

Vesi

Väsimustunde taga on pea alati vedelikupuudus. Üheksal juhul kümnest aitab üks suur klaasitäis vett vähemalt osa varasemast energiast taastada. Lisaks on veest ka muul moel kasu. Asjatundjate sõnul tuleb nii enne kui pärast trenni tegemist parajal hulgal vett juua. Lõppkokkuvõttes on vesi inimorganismi jaoks kütus. Kruusitäis vett (240 ml) ja keha on jälle stardivalmis.

Vahepala

Suupisteks peaks valima midagi, kus on vähe suhkrut ja tärklist. Need annavad küll kiiresti energiat, aga umbes tunnikese pärast võtab võimust veel suurem väsimus kui enne. Pigem tuleks vahepalaks süüa midagi valgu- ja kiudainerikast. Nii püsib kõht täis ja kehal on piisavalt energiat, mida kulutama hakata –  ideaalne kombinatsioon.

Trenn teleka ees

Kui uusimat CSI osa ei õnnestu kuidagi peast välja saada, siis võib ümbruskonnas jooksuringi tegemise asemel trenni hoopis sinnasamasse teleka ette tuua. Niipea kui algab reklaamipaus, võiks teha võimalikult palju istesse tõuse enne kui film uuesti peale hakkab. Iga kord, kui mõni tegelane ütleb sõna ‘ja’, võiks teha viis kätekõverdust. Kui treeningud seriaalide ja filmidega ühendada, ei pane füüsilist koormust nagu tähelegi.

Mänguaeg

Kui teha midagi nauditavat ja lõbusat, ei tundu trenni tegemine mingi õudse kohustusena. Asendades pärastlõunase jooksutrenni hoopis tennisemänguga koos parima sõbraga, saab paraja annuse energiat juba tulevase lõbusa äraolemise ootusest. Samuti võiks proovida teha jooksutrenni koos maailma parimate trennikaaslastega – lastega. Nendega sammu pidamine annab rohkem füüsilist koormust kui mõni pilatese tund.