Alt kitsenevad teksapüksid on juba mõnda aega moes. Trenditeadlikumad on oma alt laienevad püksid küll kappi ära peitnud, ent miks mitte anda neile uus elu ning teha need ümber kitsa lõikega püksteks.
Vajaminevad töövahendid
Kitsa lõikega teksapükste tegemiseks on vaja: üht paari laiema lõikega või alt laienevaid teksapükse, markerit või viltpliiatsit, õmblusmasinat, nööpnõelu, pükste tooniga sobivat niiti. Käärid ja haaknõelad tasub samuti käepärast hoida. Enne töö kallale asumist tuleb kindlasti ka õmblusmasina seisukord üle kontrollida.
Mõõtmine
Esmalt tuleb valitud teksad pahempidi keerata ja sel moel jalga tõmmata. Teksad peaksid ülevalt kindlasti parajad olema ning seejärel võib katsetada, kui palju liigset riiet peaks säärte ümber kokku tõmbama. Kui teksad on soovitud määral kokku tõmmatud, tuleb neile vastavasse kohta markeriga jooned tõmmata. Järgmiseks sammuks on teksad tõmmatud joonte ehk uue õmbluse kohalt nööpnõeltega kinnitada – nõnda mõlema säärega ning jälgides, et tulemus jääks ühtlaselt pingul. Nüüd on aeg peegli ette astuda ja veenduda, et sel moel ümber tehtud teksad tõepoolest näevad välja nii nagu vaja. Kui kõik tundub meelepärane, võib püksid ettevaatlikult jalast võtta. Nööpnõelte asemel võib pükste kinnitamiseks ka mõned nõelapisted teha.
Õmblemine
Teksad tuleb pärast proovimist pahempidi jätta ning seejärel võiks need juba mööda uut kinnitusjoont kokku õmmelda. Piste tüüp ja pikkus jäägu igaühe enda otsustada. Samas ei peaks esimene õmblus veel ülemäära tugev olema, kuna teksapükse peab veelkord jalga proovima ja nende sobivust hindama. Kel õmblemise ning õmblusmasinatega ülemäära hea läbisaamine ei ole, võib lasta elukutselisel õmblejal või rätsepal töö ära teha. Soovi korral võib teksade kinnitamiseks kasutada ka haaknõelu, aga selline kinnitusviis on vaid lühiajaline.
Viimistlus
Kui esmane õmblus on tehtud, tuleb pükse uuesti jalga proovida ja vaadata, kuidas õmblused tunduvad. Õige tunnetuse saamiseks on soovitatav pükstega mööda tuba ringi käia ning katsetada, kuidas need kingade või muude aksessuaaridega sobivad. Kahtluste korral saab õmbluse alati lahti harutada ja valida tugevama või lõdvema piste. Kui tulemusega saab aga rahul olla, tuleb teksad uuesti jalast võtta ning tehtud õmblus kindluse mõttes veel kord üle teha. Õmblustest üle jääva riide võib kääridega ära lõigata. Õhema materjali korral ei pruugi selleks aga vajadust olla. Tehtud õmblused peavad jääma võimalikult silmatorkamatud ning tasased – kellele ikka meeldiks, kui teksapükste külgedel on näha konarused ja muud iluvead.
See, et kitsad teksad on praeguse aja moeröögatus, ei tähenda veel, et ühe korraliku paari soetamiseks tuleks tingimata suuri summasid välja käia. Tuleb vaid leidlik olla ning vanad alt laienevad teksapüksid ümber tuunida.