Kuidas kassi uriini lõhnast vabaneda

8784

Kassiomanikuks olemine on võrratu kogemus seniks kuni tuleb vabaneda kassi uriini lõhnast. See on ebameeldiv ülesanne ning veelgi piinlikum olukord. Tänapäeval on kaubandusvõrgus saadaval mitmeid tooteid, mis suudavalt väidetavalt imetulemusi saavutada, ent paraku sageli ootustele ei vasta. Kassi uriin koosneb n-ö kolmes osast: värv, lõhn ja plekk, mille see jätab. Üldjuhul suudavad erinevad vahendid toime tulla ühe või kahe probleemiga nimekirjas, aga harva kõigi kolmega. Järgnevalt on kirjeldatud, kuidas selle ülesandega siiski iga nurga alt tegeleda.

Vaja läheb:
• valgendit
• kaltsulappe
• õunaäädikat
• ammoniaagivaba pesuvahendit
• vett
• söögisoodat
• vesinikperoksiidi
• harja
• tolmuimejat

Puhtus

Esimene moodus on ennetamine. Kassid on valivad loomad ning annavad teada, kui nad millegagi rahul ei ole. Enamasti väljendab kass seda kas vaiba, seljakoti või omaniku lemmik jalanõude peale urineerides. Kui kass pole varasemalt korralagedust tekitanud, tuleks mõelda tema liivakasti puhastamise peale. Neile ei meeldi oma asju ajada liivakastis, mis on üleni uriinine või väljaheiteid täis. Kui liivakast puhas hoida, ei pruugi kassil enam mujal asjatamiseks vajadust olla.

Betoon- ja (leht)puupõranda puhastamine

Sageli ei kasutata valgendit, kuna see reageerib kassi uriinis leiduva ammoniaagiga. Ometi võib seda kasutada, kui sellega väga ettevaatlikult ümber käia. Ala kuhu kass urineerinud on, tuleb (ammoniaagivaba)puhastusainega üle nühkida ning igasugu jääkidest vabanemiseks puhta veega üle pesta. Kui see on tehtud, tuleb kogu kirjeldatud tegevust korrata. Seejärel tuleb veeprits täita seguga üks osa valgendit kümne osa vee peale ja sellega pestud ala kergelt üle pihustada. Kui segu on 30 minutit mõjuda saanud, võib selle niiske rätikuga eemaldada.

Riietelt uriini leha eemaldamine

Pole midagi piinlikumat, kui uriini järgi lehkavad riided. Järgnev teguviis sobib ka vaipade ja voodipesu puhastamiseks: segada kokku veerand tassi õunaädikat oma tavapärase riidepesuvahendiga. See eemaldab kassi uriini lõhna täielikult, ega kahjusta riideid või voodipesu.

Vaibalt kassi uriini leha eemaldamine

Esimese asjana tuleb eemaldada nii palju uriini kui võimalik. Selleks võib kasutada näiteks paberrätikuid või kaltsulappe. Ühest tassist õunaäädikast ja kolmest tassist veest kokku segatud vahend tuleb valada kohale, kuhu kass oma häda tegi. Vastava ala peaks selle seguga lausa üle ujutama. Ained tahavad umbes 30 minutit mõjuda ning seejärel tuleb pind samamoodi kuivaks teha nagu alul uriini puhul. Kui ala on ära kuivanud, tuleb sinna söögisoodat peale raputada ning soodale omakorda ¾ tassist vesinikperoksiidist ja ühest teelusikatäiest nõudepesuvahendist koosnevat segu pihustada. Lisaks tuleb see hambaharjaga sisse hõõruda. Kuivanud segu saab tolmuimejaga ära tõmmata. Kui ebameeldiv lõhn kõige selle tulemusena ära ei kao, tuleb kogu protsessi korrata.