Kuidas ennetada kassil karvapallide teket

3903

Kuna kassid armastavad end pidevalt ja põhjalikult keele abil puhastada, on karvapallid kerged tekkima. Limaseid karvaklompe välja oksendav kass on kaunis õõvastav vaatepilt ning paraku on see kindlaks märgiks, et kassil on kõhus karvapallid. Kas saab siis keelata kasse endid puhastamast, kui neil see veres on? Tegelikult saab kassiomanik karvapallide ennetamises või vältimises siiski üsna suurt rolli mängida. Seejuures on abiks järgmised kolm soovitust:

  • Kassi tulebregulaarselt harjata. Kindla harjamisaja kujundamine aitab lahtisest karvast lahti saada ning sel moel ajab lemmikloom isiklikul pesuajal märksa vähem karva ning karvapallid pole nii kerged tekkima. Mitmed kassidele mõeldud mänguasjad on samuti kujundatud spetsiaalselt kasside puhtusearmastust silmas pidades – muuhulgas on neil näiteks väikesed masseerivad mügarikud, mis hõlbustavad karvade lahtitulekut.

 

  • Muretseda tuleks spetsiaalnekarvapallide ennetamiseks mõeldud kassitoit. Tavaliselt on selliste kassitoitude rasvasisaldus kõrgem kui tavapärastes krõbinates ning see omakorda aitab parandada kassi soolestiku tegevust. Samuti võiks kassi kuivtoidule kord nädalas kolm teelusikat oliiviõli lisada. Seegi aitab parandada kassi soolestiku läbilaskevõimet ja muudab looma karva pehmeks.

 

  • Kassid armastavad end pesema hakata eelkõige siis, kui neil on igav või kui neil on tervis korrast ära. Seepärast tuleb kassile pidevalttegevust leida ning jälgida tema tervislikku seisundit. Mida erksam ja mänguhimulisem kass, seda väiksem tõenäosus karvapallide tekkeks.