Kuidas blokeerida veebilehte

7240

Kas soovid blokeerida mõnda veebilehte? Selleks pead muutma Host faili. Host fail talletab informatsiooni mida on vaja arvutivõrgus sõlmkohtade leidmiseks. Selleks, et PC-l kõikidel võimalikel browseritel mingisugune veebileht ära blokeerida peate:
1) Avama windows explorer ning trüki sisse C:/Windows/System32/drivers/etc. Kui windows on installitud mõne teise ketta peale, siis asenda C selle ketta nimega.
2) Vajuta “hosts” peale ning ava see dokument notepadiga. Host fail ütleb süsteemile mida ta peaks tegema kui üritad minna mingile IP-le või domeenile. Seda faili peadki muutma.
3) Otsi üles rida “127.0.0.1 localhost” või “::1 localhost.”. Aseta kursor kas “127.0.0.1 localhost” või “::1 localhost.” taha. Oleneb kumb asetseb allpool. Selle taha asetagi kursor. Vajuta enter, et teha uus rida.
4) Kirjuta selle veebilehe nimi mida tahad blokeerida. Võida lisada mitu lehekülge, aga iga lehekülje ette pead kirjutama “127.0.0.1”. Näiteks ku itahad blokeerida facebooki, siis kõigepealt kirjutad “127.0.0.1” siis ainult 1 tühik nin siis facebook.com

127.0.0.1 facebook.com

Kui oled valmis, siis vali menüüst File ja Save ning nüüd teadki kuidas blokeerida veebilehte.