Kõik, mis peab vett sobib ka lillede hoidmiseks!

3781

Pühade, puhkuste ja tähtpäevade ajal, mil inimesed armastavad ilusate õitega kodu ehtida, tekivad teinekord kõiksugu vahvad ideed. Nii näiteks võiks aeda ja tuppa pisut põnevust lisada ning välja otsida kõik majapidamises leiduvad nõud, mis peavad vett.

Mõningad huvitavad ideed on toodud järgnevad loetelus.

  • Vanad kastekannud, emailitud kannud ja kruusid, malmist veekeedukannud, vanaaegsed söepanged ning teekannud sobivad imehästi näiteks välisukse kõrvale, maa-stiilis kööki või vannituppa paigutatud taimeseadete jaoks.
  • Vahva meisterdamisprojekti jaoks võib kokku koguda erinevaid tavalisi pudeleid, vaase või muid anumaid ning kaunistada need riidetükkide, paelade, värvi, litrite või hoopis pakkepaberiga. Parema efekti jaoks võiks kõik pudelid ja muud anumad olla isesuguse kujundusega või näiteks eraldi mustrimotiiviga.
  • Õhtusöögile lisab erilisust ning elegantsust lauale seatud šampuseklaaside rivi, kus igas klaasis on suur lilleõis. Vähem pidulike koosviibimiste puhul sobivad lauale karastusjookide pudelid ja veinipudelid, kuivainetepurgid või värvilisest klaasist pudelid. erinevat stiili pudelid on efektsed ka kohvilaua keskele koondatuna.
  • Madalaid kausse ning muid nõusid saab kasutada vee peal ujuvate lilleõitega kaunistuste tegemiseks. Parema efekti saavutamiseks võiks lilleõite vahele lisaks veel väikeseid teeküünlaid vee peale ujuma panna.
  • Lilli ning huvitavaid lilleseadeid saab edukalt kasutada ka väikeste iluvigade varjamises. Kui elutoa seinal on näiteks inetu mõlk, võib seina äärde vaba laua lükata ja selle peale paraja suurusega anuma ning lilled sättida, mis katkise koha ära varjavad kuniks on mahti parandustöö ette võtta. Samuti võib laua peale tekkinud näotu veepleki peitmiseks asetada selle peale efektsete lillevartega täidetud anuma.

Majapidamise lilledega kaunistamine on aegumatu ning selleks leidub lõpmata palju erinevaid võimalusi. Pühade ja tähtpäevade ajal tuppa toodud lilled ei paku ainult silmailu ega rõõmusta saajat, vaid neid saab kavalasti kasutada ka praktilisemal moel – näiteks plekkide ning katkiste kohtade varjamiseks.