Kodu värskendamine – soodsad kujundusideed

3725

Kui päevast päeva samade üksluisete tubade vahtimine on ära tüüdanud, ei maksa loota sellele, et „Kodutunde“ meeskond järsku ukse lahti lööks, vaid ikka ise tegutsema asuda. Õnneks on majapidamises nii mõndagi võimalik muuta väga väheste kuludega või üldse ilma kuludeta. Järgnevalt on toodud mõned võimalikud viisid, kuidas piiratud ressursse kasutades majapidamisele värskem ilme anda.

Mööbel pole põranda külge kruvitud
Mööbli liigutamine on ilmselt kõige lihtsam ja odavam viis majapidamise värskendamiseks. Mööbel tuleb lihtsalt ümber paigutada. Kui diivan ja tugitoolid on asetatud vastu seina, siis võiks need näiteks rohkem toa keskele kokku nihutada. Seinadest saab kõrgema mulje jätta, kui kardinad pikemalt rippuda lasta. Niisiis tuleks kardinad aknaservast vaid mõned sentimeetrid kõrgemale kinnitada ja vabalt rippuma jätta. Asja mõte seisneb selles, et tuba muutuks avatumaks ja lisanduks liikuvust.

Detailid annavad uue ilme
Pilkupüüdva sisekujunduse saladus peitub üksikasjades. Kodu kohendamiseks on terve hulk vahvaid ideesid. Näiteks võib kõik aastate jooksul saadud õnnitluskaardid mõnda dekoratiivsesse kaussi kokku valada või neid hoopis ilusa vaagna peal serveerida. Klaaspurkidesse, vaasidesse või kaussidesse asetatud värvilised puuviljad suudavad igasse tuppa sära tuua ning sama kehtib ka toolide ja diivanite peale käivate veetlevate padjakeste ja huvitava mööblikatte kohta. Väikese laua peale sobiks panna ilus pikk linik, aga piisab ka kenasti sätitud ilusast riidetükist. Tubadesse saab ka lihtsate vahenditega pisut värvi tuua.

Kunstiteoste loomine on lihtsam kui tundub
Kunstikogu tekitamiseks on küllaldaselt taskukohaseid võimalusi. Köögis võib seintele riputada potid, pannid ja koogivormid. Nii on kööginõud lihtsamini kättesaadavad ja köögis rohkem ruumi.
Perefotodest ja külmkapile kinnitatud joonistustest võiks aga kollaaži luua. Õigesse kohta riputatud riidest kattega korktahvel sobib suurpäraselt näiteks laste uusimate joonistuste eksponeerimiseks. Poest võib osta hulganisti odavaid pildiraame ja esiku seinad sõprade ja perekonna piltidega suureks fotoalbumiks muuta. Kombineerida võib erineva suuruse ja stiiliga pilte, aga kindlasti ei maksa neid sirgesse ritta riputada. Milleks peita pildid karpidesse, kui võiks nad seinale riputada ja neist rõõmu tunda.

Seinad tahavad samuti tähelepanu
Värvimine on ümberkujundamisega sisuliselt sünonüümne. Kui seintel olev värv on ka ainuke asi, mis ümber tehakse, on see ikkagi suur muutus. Võib olla on just nüüd aeg neutraalsete toonide asemel midagi julgemat valida ja toad hoopis punaste, kollaste ja roheliste värvidega erksaks muuta. Lisaks saab suure peegli abil tuppa täiendavat valgust tuua ja sellele näiliselt ruumikam ilme anda. Suur tähendab selliste mõõtudega peeglit, mida ei saa seinale riputada,vaid mis tuleb seina najale toetada. Lõppmulje jääb igal juhul maitsekas.