Kingitus kallimale – lihtsad ja romantilised ideed

4689

Kallimat võib poputada nii sõbrapäeval, pulma-aastapäeval, sünnipäeval kui ka täiesti tavalisel päeval. Igal juhul teenib sellega plusspunkte. Seejuures ei nõua romantilise õhustiku loomine sugugi suuri kulutusi.

Päeva tuleb alustada lilledega. Selleks on vaja pisut ette planeerimist, aga kallima reaktsioon on seda väärt. Kusagil pole aga öeldud, et tegu peab olema kalli hinna eest toodud tosina roosiga. Kui hooaeg on vastav ja aknaalune peenar õisi täis, puudub igasugune vajadus lillepoodi külastada. Samamoodi võib lilled näiteks toidupoest tuua – pärast tööd poest läbi hüpata ning pundi värskeid lõikelilli kaasa haarata. Lilled võib ööseks veeämbrisse tõsta ja garaaži panna.

Sel ajal kui kallim veel magab, tuleb lilled vaasi sättida ja öölauale või -kapile tõsta. Kohvimasin tuleb programmeerida nii, et see hommikul kohe tööle hakkaks ja eelnevalt valmis seatud eksootilise kohviseguga mõnusa hommikuse kohvi valmistaks.

Kui kallim nüüd ärkab, saab talle kohe mõnusa kruusitäie kohvi, värsket koort ja hommikuse ajalehe tuua. Miks mitte ka hommikusöögi valmistamisega pisut vaeva näha või hoopis oma lemmikrestorani külastada? See on eriline algus erilisele päevale. Sinna juurde peaks kindlasti kuuluma ka käest kinni hoidmine ja muud tähelepanuavaldused. Sellega pole päev aga kaugeltki lõppenud ja suur osa tööst seisab veel ees. Järgmise asjana tuleb vannituppa minna ja see läikima lüüa, kaasaarvatud vann. Kui kõik on puhtaks küüritud, tuleb kappidele, riiulitele ja vanni servale küünlad asetada. Samuti tuleb leida ohutu koht CD-makile (veest eemal), et taustaks mõni romantiline plaat mängima panna. Vanad rätikud ja saunalinad tuleb värskete ja puhaste vastu vahetada (soovitavalt kõige parematega, mis võtta). Vanni ääre peale tuleb aga varuda vannivahtu ja -õli ning muid vannis käimiseks mõeldudvastavaid tooteid. Kui ettevalmistused on tehtud, võib ukse kinni panna ja riputada ukseke sildi: Spa avatakse kell seitse (või muul sobival ajal).

Järgmisena tuleb pesta ja kuivatada karbitäis värskeid maasikaid. Marjad peavad kindlasti täiesti kuivad olema, muidu ei jää šokolaad neile korralikult külge. Seejärel tulebki šokolaad mikrolaineahjus üles sulatada ja maasikad sinna sisse kasta. Kasutada võib nii küpsetusšokolaadi kui muud (ka vahvlišokolaadi). Šokolaadised maasikad tuleb küpsetuspaberile tahkuma tõsta. Selle aja peale on kallim küllap aru saanud, et käivad ettevalmistused millegi erilise jaoks. Kui vähegi võimalik, tuleks poputamine üllatuseks jätta. Teisalt suurendab ettevalmistusprotsessi nägemine kallima ootusärevust ja seegi on hea.

Ei maksa unustada veini. Valge vein tuleb õigel ajal maha jahutada ning punane tahab mõnda aega lahtisena seista. Seejärel on paras aeg õhtusöögi jaoks, mille võib nii ise valmistada, kui ka näiteks pitsa või muud koju tellida. Kui käes on nõudepesu aeg, võiks kallimale ulatada tema lemmikajakirja või mõne romantilise raamatu ja suunata ta diivani peale lugemist nautima sel ajal, kui nõud tema eest ära pestakse. Pärast einestamist ja nõudepesu tuleb valmistada veel viimane üllatuselement.

Köögikombainis tuleb segada 60 grammi värsket avokaadot, üks teelusikas apelsinimahla, üks teelusikas mett ja üks teelusikas melassi või suhkrusiirupit. Segu jaoks tuleb mõni kena kauss vaadata, šokolaadiga kaetud maasikad ja vein kaasa võtta ning vannituppa hiilida. Kui vann on vett ja vahtu täis, CD mängima pandud ja küünlad süüdatud, võib niinimetatud spa ametlikult avatuks kuulutada. Kui kallim on end vannis sisse seadnud, võib talle avokaadoga näomaski pakkuda (koos juhistega see pooleks tunniks näole jätta). Seejärel võiks võtta saunalinad ja rätikud ning need pesukuivati abil kenasti kohevaks ja soojaks teha. Poole tunni pärast on paras aeg soojade rätikutega tagasi vannituppa minna ja aidata näomask niiske rätikuga maha võtta (ja rätikut mitte vannivees leotada, vaid kraanikausis jooksva vee all).

Kui kõik läheb hästi, ootab ees veel klaasike veini ja tasu nähtud vaeva eest.