Keskkonnasõbralikud riided – kolm peamist materjali

3661

Keskkonnasõbralike riietena võib määrata selliseid riietusesemeid, mis on valmistatud säästvatest ja jätkusuutlikest materjalidest, mille tooraine kasvatamiseks pole kasutatud kemikaale ja insektitsiidide. Keskkonnateadlikkuse levides muutub ka keskkonnasõbralike riiete kandmine tavapärasemaks, taskukohasemaks ja moekamaks. Keskkonnasõbralike materjalide hulka kuuluvad:

Naturaalne puuvill

Üha enam riidefirmasid on otsustanud traditsioonilisemal moel kasvatatava puuvilla orgaanilise vastu vahetada. Puuvillakasvatus moodustab iga-aastasest põllumajandustegevusest vaid kolm protsenti, samas kulub puuvilla kasvatamise peale tervelt veerand kogu müüdavast pestitsiidikogusest. Seetõttu on puuvill üks kõige suuremaid pestitsiiditarvitajaid ning selle kasvatamine põhjustab keskkonnale väga suurt kahju. Orgaanilise puuvilla kasvatamise juures pestitsiide ega herbitsiide ei kasutata.

174

Bambus

Äärmiselt mitmekülgne ja jätkusuutlik taim, millel on siidjas tekstuur ja hea kvaliteet. Bambus on looduslikult antimikroobsete omadustega ja ei vaja kasvamiseks mingeid kemikaale. Bambust toodetakse enamasti õiglase kaubanduse põhimõtete järgi ning seejuures ei kasutata lapstööjõudu. Riietes kasutatakse bambust sageli koos naturaalse puuvillaga.

175

Tööstuslik kanep

Kanepi eeliseks on tugevad ja vastupidavad kiud ning tõsiasi, et selle kasvatamiseks pole vaja kasutada kemikaale ega pestitsiide. Kanepikiududest on traditsiooniliselt valmistatud köisi ja muid tugevaid esemeid. Tänaseks on kanepikiududele leitud uus kasutus keskkonnasõbraliku kanga valmistamise näol.

176