Nii nagu punane vein, jätab ka valge vein maha minnes endast pleki. See pole lihtsalt nii silmatorkav kui punase veini puhul. Pea iga veinijooja on kunagi pisut veini maha ajanud ja olgu selleks siis kogemata pikali löödud pudel või ümber läinud klaas – kui veini satub linade või riiete peale jääb sellest ka jälg maha. Tõepoolest, ehkki valge veini plekid ei ole kaugeltki nii tülikad kui punase veini omad, on tegu ikkagi plekiga. Õnneks ei nõua valge veiniga määrdunud pindade puhastamine suuremat pingutust. Enamasti piisab lihtsalt plekilise koha niiske rätikuga tupsutamisest. Teisalt on siingi omad tegurid, mis pleki eemaldamise õnnestumist mõjutavad: pleki tüüp ja õnnetuse toimumisaeg.
Puhastamine
Sageli piisab plekkide väljasaamiseks lihtsalt ühe ja sama puhastusvõtte kordamisest. Olenevalt konkreetsest puhastuskäigust tuleks määrdunud koht kindlasti puhta veega üle loputada. See aitab eemaldada määrdunud pinnale kinnitunud jääkained ning taastab kanga või vaiba normaalse pH taseme. Mõned plekid tulevad pärast esialgset puhastamist hiljem uuesti esile ning sellisel juhul tuleb plekieemaldusprotseduuri lihtsalt korrata.
Jahe vesi kanga peale läinud veiniplekkide eemaldamiseks
Kui valget veini läheb mõne kanga või riideeseme peale, ei ole pleki eemaldamiseks vaja muud teha, kui määrdunud kohta jaheda veega immutatud lapi või svammiga tupsutada. Kui õnnetus juhtub kodustes tingimustes, tuleks määrdunud riie võimalikult kiiresti umbes pooleks tunniks jaheda veega täidetud kaussi likku panna. Seejärel võib määrdunud kohale pesemiseelseks kasutamiseks mõeldud plekieemaldit kanda ning riideeseme või kangatüki tavapäraselt ära pesta. Kui tegu on valgendatava esemega, võib pesuveele pisut valgendit lisada.
Gaseeritud vesi valge veini plekkidele
Gaseeritud vesi on lausa hämmastavalt hea abivahend erinevatest vesilahustuvatest plekkidest vabanemiseks. Seepärast on soovitatav kogu aeg pudel gaseeritud vett käepärast hoida. Kuna kokkuvõttes on tegu täiesti tavalise veega, pole vaja muretseda, et see riideid või vaipkatet mingil moel kahjustaks. Enamasti pole plekkide eemaldamiseks vaja muud teha, kui määrdunud kohale pisut gaseeritud vett piserdada. Vaibale sattunud veiniplekki pole sugugi vaja veega üle ujutada. Piisab, kui vaibale mõned piisad gaseeritud vett tilgutada ja lasta sel mõni hetk toimida. Seda pole vaja täiendavalt üle loputada.
Vesinikperoksiid valge veini plekkidele
See võib küll uskumatuna kõlada, aga vesinikperoksiidi saab kasutada valge veini plekkide eemaldamiseks. Määrdunud kohale tuleb kanda vesinikperoksiidist ja kolmest teelusikast soojast veest (mitte kuumast) segatud ning lasta sel umbes pool tunnikest mõjuda. Kui lahus on plekile kantud, tuleks see käterätikuga kinni katta. Nii ei pääse valgus vesinikperoksiidini ja see ei hakka riiet pleegitama. Igaks juhul tuleks plekilist kohta selle aja jooksul aeg-ajal kontrollida, et ennetada võimalikku värvimuutust.