Jõulutäht aastaringselt

3074

Oletame, et töö juures jõulude ajal tehtud jõulupakki satub jõulutäht – taim tule koju viia ja selle eest hoolitseda. Mis saab aga siis, kui uus aasta on saabunud ja pühad läbi?

See ei tähenda veel, et jõulutähega oleks lõpp. Kui selle eest korralikult hoolt kanda, on tegu pikaealise taimega ning lisaks muule saab sedasi kindlustada, et jõulutähe firmamärgiks olevad ‘õied’ ehiksid kodu ka järgmiste jõulude ajal. Tegelikult on need niinimetatud õied hoopis jõulutähe erilist värvi kõrglehed. Jõulutähe päris õied on väikesed ja kollased ning asetsevad kõrglehtede keskelt.

Kõige parem viis ilusate, pühadehõnguliste ‘õite’ saamiseks on jõulutähele kindel pimedusrežiim määrata –  õige tasakaal valges ja pimedas veedetud aja vahel ongi see, mis kõrglehed värvuma paneb. Valguse vähendamiseks võiks taime kolmeks tunniks päevas (soovitav ajavahemik on õhtul viiest kaheksani) mõnda pimedasse kappi panna. See saadab jõulutähele signaali, et päikesevalguse hulk on vähenema hakanud.

Jõulutähele meeldib hea drenaažiga muld. Taimedele sobib, kui neid niiskuse hoidmiseks väetise ja veega piserdada, aga mingil juhul ei tohi jõulutähte liiga palju kasta. Vastasel juhul võib liigne niiskus põhjustada juuremädanikku ja taimele saatuslikuks osutuda.
Sobivaid näpunäiteid järgides hakkab jõulutäht igal aastal jõulude ajal nii-öelda õitsema ning loob oma erksate lehtedega pühademeeleolu.