Jooga seostamine kaalulangetamisega on veel üsna uus. Eelkõige on joogast kasu paindlikkuse ja vastupidavuse suurendamisel ning stressi alandamisel. Samas on mitmete joogastiilidega võimalik ka kiirelt kaalust alla võtta. Peamine joogastiil, mida kaalulangetamisega seostatakse, on Ashtanga jooga.
Ashtanga jooga
Seda joogastiili iseloomustavad väga aktiivsed ja jõulised liigutused, mille eesmärk ongi aidata kilosid kaotada. Ashtanga jooga on üks Vinyasa jooga vorme. Kuna tegu on selga märjaks ajava joogastiiliga, mille õpetuste sekka kuuluvad ka päikesetervitused (head harjutused kaalu langetamiseks), on Ashtanga jooga inimeste seas üsna populaarne. Lisaks kaalulangetamisele on mitmeid Ashtanga jooga harjutusi võimalik kodus ise teha. Seetõttu on Ashtanga jooga harrastajad ühed kõige pühendunumad jooga järgijad üldse. Enamasti on joogatundides osalejatel sarnased eesmärgid ja see muudab soovitud tulemusteni jõudmise kergemaks.
Power- ehk jõujooga ja kuum jooga
Peale Ashtanga jooga aitavad kilosid vähendada veel ka power- ehk jõujooga ning kuum jooga. Viimastel aastatel on power-jooga iseäranis populaarseks muutunud ja seda mitte ainult kaalu langetamist soodustavate omaduste tõttu. Nimelt on power-jooga ka suurepärane moodus vastupidavuse ja tugevuse kasvatamiseks. Põhimõtteliselt on tegu intensiivse kardiotreeninguga. Seejuures peaks kindlasti võtma kaasa piisavalt vett, et higistamisest tulenevat veekadu kompenseerida.
Kuum jooga on samuti intensiivne ning nõuab omajagu meelekindlust. Kuum jooga tähendab, et jooga harjutusi tehakse kuumaks köetud ruumis. Harjutused on energilised ja higi voolab ojadena. Harjutuste tegemine, keskmisest soojem keskkond ja higistamine võimaldavad kaotada rasva ka nendest kehapiirkondadest, kus see muidu keerulisem oleks. Kõikide nimetatud joogastiilide puhul kehtib õpetus, et inimesed, kes pole varem joogaga tegelenud või on väga ülekaalulised ja vormist väljas, peaksid kindlasti valima algajatele mõeldud kursused.
Harjutamine
Jooga õpetajad soovitavad õpilastel alati ka kodus joogaga tegeleda ja seda eriti siis, kui õpilane tundi ei jõua. Selleks, et joogast püsivalt kasu oleks, peaksid harrastajad harjutusi vähemalt ülepäeviti ning vilunumana lausa iga päev tegema. Kui jooga õppimisega on kord algust tehtud, soovitatakse tunnist puudumise korral kindlasti joogaga kodus tegeleda. Mitmed õpetajad soovitavad selleks otstarbeks sageli juhendavaid videoid ja lindistusi kasutada. Kui jooga alused on selged, julgustatakse kodus harrastajaid enda jaoks ise harjutuste korduseid välja mõtlema. Harjutamise kestus võib erineda, aga enamasti soovitatakse alampiiriks seada 30 ja ülempiiriks 90 minutit.
Joogast ja kaalu alandamisest
Jooga võime ainevahetust ergutada ja söögiisu kontrolli all hoida on lausa teaduslikku kinnitust leidnud. Lisaks muule on joogast kasu vaimse tasakaalu saavutamisel. Jooga sobib hästi nii letargiliste ja depressiooni all kannatavate inimeste kui ka ägedaloomuliste ja pidevalt murede käes vaevlevate inimeste jaoks. Jooga ei eelda taimetoitlaseks hakkamist, aga sellegipoolest tasub teada, et joogas tuntakse mitmeid tervislikke taimetoidu retsepte, milles on palju valke ja liitsüsivesikuid. Sellised toidud aitavad ainevahetust kiirendada ja varustavad keha harjutuste tegemiseks vajaliku energiaga.