Jänesepuuri puhastamine

5307

Jänesed on üsna levinud koduloomad, aga nende puuride puhastamine tekitab inimestes märksa vähem vaimustust kui karvased loomakesed ise. Aeg-ajalt vajab jänesepuur siiski korralikku küürimist ning selleks, et tööga võimalikult kiiresti ja hõlpsalt ühele poole saada, võib juhinduda järgnevatest näpunäidetest.

Regulaarne puhastamine

Kui jänesepuuri igapäevaselt kergelt puhastada, muutub nädalalõpus ettevõetud koristustöö märksa kergemaks. Iga päev tuleks puurist välja võtta söömata jäänud toidupalad ning märjaks või mustaks saanud hein.

Põhjalik puhastamine kord nädalas

Kord nädalas tuleks jänes ja kogu puuri sisustus (toidu- ja jooginõud, mänguasjad jne) välja tõsta ning puur kuuma veega üle pesta.

Koristusplaan

Jänesepuuri puhastamise jaoks on otstarbekas koostada samalaadne koristusplaan kui muu majapidamise jaoks.

Köögi vältimine

Soovi korral võib puuri pesta näiteks vannitoas vannis, aga päris kindlasti kohe ei tohiks seda teha köögis või muudes ruumides, mida kasutatakse toiduvalmistamiseks. Jänese väljaheited ja muu mustus võivad laiali kanduda ning erinevaid pindu reostada. Seepärast ei olegi soovitatav jänesepuuri köögis puhastada.

Äädikas

Eriti jonnakat plekki võiks proovida äädikaga leotada. Kui äädikas on umbes 20 minutit mõjuda saanud, peaks mustus suurema vaevata maha tulema.