Greipide kasulikust mõjust kaalu alandamisel on erinevates ringkondades räägitud juba aastaid. Koostatud on isegi niinimetatud greibi dieete, mis näevad greipi iga toidukorra kohustusliku osana. Greibi-usk on viimastel aastakümnetel olnud nii mõnegi moedieedi aluseks, aga mida ütleb greibi kasulikkuse kohta tänapäeva teadus?
Algselt usuti, et greibi söömine aitab dieedipidaja ainevahetust kiirendada. Mitmesugused uurimused on tänaseks välja selgitanud, et tegelikult mõjutab greip kaalu langetamist hoopis teisel moel. Nimelt alandab greip organismi insuliini taset. Madalam insuliini tase aga ei lase organismil suhkruid rasvana talletada. Samuti võib see aidata söögiisu vähendada, sest kõrge insuliini tase tekitab inimestel sagedamini tühja kõhu tunde. Greibid sisaldavad ohtralt kiudaineid ja väga vähe kaloreid. Õigupoolest peetakse greipi lausa negatiivse kalorsusega toiduaineks, kuna see sisaldab vähem kaloreid kui organism seedeprotsessi käigus ära peab kulutama. Greibis leidub palju ka tervist tugevdavat C-vitamiini.
Kõige maitsvam ja kasulikum on süüa värsket greipi. Paremuselt teine variant on juua greibimahla (soovitatavalt rohke viljalihaga). Erinevate tablettide ja ekstraktide tarbimine ei anna nii häid tulemusi kui värske greibi söömine või greibimahla joomine.
Ehkki greip on tervislik dieettoit, ei soovitata suuremat osa saadaval olevaid greibidieete siiski järgida (vähemalt mitte kauem kui paar päeva). Suurem osa nendest dieetidest hõlmavad peale greibi väga vähe teisi toiduaineid ning eeldavad väga ranget dieedi pidamist. Selliste dieetide järgimine võib ainevahetust aeglustada ja tervisele kahjulikult mõjuda. Märksa tõhusam moodus greibi headest omadustest kasu lõigata, on kaasata see kaalulangetamisplaani juurde, kus on ühendatud nii õige toitumine kui füüsiline koormus.