Sisukord (vajuta et avada)
Uuringud on näidanud, et toidulisand L-Glutamiin aitab säilitada lihaskudet ja aitab kaasa valkude ainevahetusel. Alljärgnevalt saad teada kõigest, mis puudutab glutamiini ja kuidas see sind aidata saab!
Glutamiin on kõige tavalisem aminohape sinu lihastes- seda leidub kogu skeletilihastes üle 61%. Glutamiin sisaldab 19% lämmastikku ja see teeb temast peamise lämmastiku transportija sinu lihasrakkudes.
Intensiivse treeningu ajal glutamiini tase sinu kehas alaneb ja see vähendab tugevust, vastupidavust ja taastuvust. See võib võtta aega rohkem kui 6 päeva, et glutamiini tase uuesti normaliseeruks- ja glutamiin mängib valkude sünteesil olulist rolli. Uuringud on näidanud, et L-Glutamiini lisandid aitavad säilitada lihaskudet ja valkude ainevahetust.
Kuidas glutamiin toimib?
Glutamiin mängib võtmerolli valkude ainevahetuses, rakkude paisumisel ja antikatabolismil. Glutamiini antikatabolismi toime ei lase lihastel laguneda.
Eriti kasulik on see inimestele, kes tahavad kaalust alla võtta. Eriti suvel, kui tahate lahti saada keharasvast ilma, et kaotaksite lihasmassi. Glutamiin on vajalik kogu keha optimaalse jõudluse saavutamiseks. Teie kehas vajab kõige rohkem glutamiini peensool ja immuunsüsteem. Kuna glutamiini tase treeningute ajal alaneb, siis on ka kulturistid haigustele vastuvõtlikumad, sellepärast ongi L-Glutamiini lisandid nii olulised, et nad aitavad hoolitseda oma keha eest, mitte ainult kasvatada lihaseid.
Glutamiin on eriti kasulik suvel, kui soovite vabaneda keharasvast, ilma et kaotaksite lihasmassi.
L-Glutamiini lisandid aitavad säilitada lämmastiku taset ja hoiab ära lihaste kahanemise.
Kui palju sa peaksid seda võtma?
Kulturistid peaksid glutamiini võtma 10-15 grammi päevas- see on 5grammi 2-3 korda päevas. On võimalik, et sa juba saad glutamiini lisaks mõnest teisest toidulisandist. Paljudesse proteiinilisanditesse on juba lisatud glutamiini, et kindel olla, loe etiketti. Parim aeg L-Glutamiini pulbri võtmiseks on hommikul, peale treeningut ja õhtul enne magama minekut.
Kas L-Glutamiini lisandil on ka kõrvalmõjusid?
Kas sa peaksid muretsema glutamiini kõrvalmõjude pärast? Lühidalt, ei. Sa ei pea muretsema glutamiini kõrvalmõjude pärast, sest uuringud pole neid näidanud. Aga nagu kõigi lisandite puhul, liiga palju pole kunagi hea. Glutamiini ülemäärase koguse tarvitamine võib põhjustada maoärritust, seega peaksite järgima soovitatavaid annuseid.
Nii, et see on ainult kasulik!
L-Glutamiini kasulikkus
Kas sa tarvitad juba L-Glutamiini? Kui ei, võib-olla peaksite seda kaaluma peale seda, kui loete kui kasulik see on. Glutamiin on süsiniku ja lämmastiku doonor ja aitab taastada glükogeeni taset mis omakorda annab energiat. Glutamiin on lihasvalkude olulisim koostisosa, mis aitab taastada ja ehitada lihaseid. Siin on nimekiri glutamiini kasulikkuse kohta:
- Glutamiin on seotud valgusünteesiga. See takistab teie lihaste vähenemist ja on kasulik ka teistele keharakkudele.
- Glutamiin on vajalik intensiivse treeningu ajal, aidates säilitada selle taset.
- Glutamiin aitab tugevdada teie immuunsüsteemi. Kulturistidele on see oluline, sest rasked treeningud vähendavad glutamiini taset oluliselt. (Glutamiin on teie immuunsüsteemi esmane energiaallikas.)
- Glutamiin on teie soolestikus üks tähtsamaid toitaineid.
Toetudes uuringutele on glutamiin kõige olulisem aminohape kulturistidele. See on olulisem kui ükski teine aminohape, sest on tähtsaim komponent lihaste ja rakkude ainevahetuses, mis muudab reaalselt selle tarvitamise kasulikuks.
Miks ma peaksin võtma L-Glutamiini?
Isegi kui L-Glutamiin on kulturistidele väga oluline toidulisand, pole see mõeldud ainult neile. Glutamiin on vajalik ka soolestiku funktsiooni säilitamiseks ja toetab immuunsüsteemi. Pärast seda kui glutamiin on lihases sünteesitud vabastatakse see vereringesse ja transporditakse neeru, maksa, peensoolde ning lõpuks immuunsüsteemi.
Glutamiini kasutavad valged verelibled ehk trombotsüüdid ja need aitavad kaasa normaalse immuunsüsteemi tagamisel. Inimesed, kellel on lihaste või immuunsüsteemi haigused (nagu vähk või AIDS), kes pole ise võimelised glutamiini tootma, saavad abi glutamiini ja ka teiste aminohapete preparaatidest. Glutamiini puuduse korral on oht haigestuda või kaotada lihasmassi.
Kas olete juba veendunud? Glutamiin pole ainult kulturistidele, see on väga kasulik ka tavainimesele ja ilma kõrvalmõjudeta.
Nii, et mida sa ootad, vajuta allolevale nupule ning soeta endale vajalikud toidulisandid.