Feng shui magamistuba kui rahu oaas

9722
Feng shui magamistuba

Magamistuba on kui pelgupaik keset ülejäänud majapidamist. Seepärast on oluline, et seal valitseks lõõgastumist ja puhkamist soodustav ning kaaslasega lähedust võimaldav õhkkond. Feng shui seisneb harmoonia saavutamises. See vanade hiinlaste loodud süsteem põhineb tasakaalu ja optimaalsete ruumilahenduste loomisel, mis võimaldavad inimesel ümbritseva keskkonnaga harmoonias elada, et elujõud saaks takistamatult ümberringi voolata. Asi ei ole niivõrd hea võidus kurja üle, kuivõrd kahe vastandi – yin ja yan – tasakaalustamises füüsilist maailma esindava viie elemendi (maa, tuli, metall, puu, vesi) õige paigutuse kaudu.

Feng shuist kasusaamiseks ei ole vaja mingeid süvateadmini ega isegi usku feng shui meetoditesse. Muutes igapäevaste esemete paigutust ja asukohta ruumis võib igaüks oma majapidamises feng shui põhimõtetega katsetada ning luua heaolu soodustava keskkonna. Järgnevalt mõned lihtsad võtted, kuidas magamistuppa rahu ja harmooniat tuua.

Voodi asukoht

Magamistuba peaks maja peasissekäigust võimalikult kaugel asetsema. Sel moel on tagatud nii suurem privaatsus kui turvalisus. Õige voodipaigutus võib samuti aidata toas paremat harmooniat luua (ehkki mõningatel juhtudel pole voodi asukohta võimalik muuta). Uste ja akende kaudu toimub pidevalt energia liikumine. Selleks, et vältida ebakõlasid energiaväljas tuleks voodi paigutada eemale nii ustest, akendest kui nendevahelistest sirgetest. Niisiis, voodi ei tohiks olla uksega samal joonel ning peaks asetsema sellest võimalikult kaugel. Turvatunde huvides peaks voodist ikkagi uksele piisavalt hea vaade olema. Selleks, et hea energia kaduma ei läheks, võiks voodil olla ühes tükis peats. Kõige parem, kui voodi ümber on iga külje peal pisut vaba ruumi – see on iseäranis soovitatav just jagatud magamispinna puhul, sest kui üks pool peab nii-öelda lõksus magama, tekitab see suhtes pingeid.

Õige valgustus

Magamistuba on soovitatav kasutada vaid lõõgastumiseks, puhkamiseks ning partneriga omavahel olemiseks. Sellisel juhul sobib õige meeleolu loomiseks pisut hämar valgustus. Kes armastab voodis lugeda, võiks ereda laelambi asemel muretseda väikese voodikõrvase lambi.

Sobiv värvivalik

Feng shui kohaselt sobib magamistuppa kõige paremini nahatoonidesse jääv värvilahendus – kõige heledamast kõige tumedamani – kuna see soodustab partnerite omavahelist füüsilist lähedust. Kel on aga oma lemmikvärv magamistoa jaoks juba valitud, võib kasutada sellesama värvi heledama varjundi. Erksad ja silmatorkavad värvid on targem jätta muude, vähem privaatsete tubade jaoks.

Puhas tuba

Kuna igasugune korralagedus mõjub rahule ning harmooniale hävitavalt, ei soovitata magamistuppa panna mingeid kaunistusi ega liigseid kujunduselemente. Paar raamatut, mida õhtul voodis lugeda või voodi vastasseinale riputatud maastiku- või abstraktne maal on siiski lubatud. Feng shui põhimõtetega ei ühti näiteks voodialused panipaigad ja kõikvõimalikke asju täis seinariiulid.

Tasakaal sümmeetria abil

Sümmeetriline ruumikorraldus on üks lihtsamaid mooduseid, kuidas toas tasakaal saavutada. Need üksikud elemendid, milleta magamistoas kuidagi läbi ei saa, peaksid olema paarikaupa. Näiteks kaks öökappi ja laualampi on alati parem kui üks kapp ning lamp. Need peaksid asetsema sümmeetriliselt – üks kummalgi pool voodit.

Millest hoiduda

Peeglid. Magamistoas peegeldavad need vaataja suunas halba energiat. Kui peeglit on magamistuppa tingimata vaja, tuleks see paigutada ukse vastasseinale ning jälgida, et see ei hakkaks seal voodit peegeldama. Kui näiteks riidekapiuksele kinnitatud peeglist paistab muuhulgas ka voodi, tuleks see ööseks riidega kinni katta.

Vesi. Sel elemendil ei ole magamistoas kohta. Vältida tuleks nii akvaariume kui muid vee-elemente ning isegi jõgesid või jugasid kujutavaid maale ja pilte. Vannitoauks (eriti kui see läheb otse magamistoast) tuleb alati suletuna hoida.

Toataimed. Potitaimed, eriti okkalised, tuleb magamistoast eemal hoida.

Elektriseadmed. Kõiksugu elektrilised seadmed on samuti targem samuti hoida. Voodist televiisori vaatamine ei soodusta mingil moel rahulikku und.