Elektriküünlad pärast jõule

2414

Pärast jõulupühi seisma jäävatele elektriküünaldele on ka muul moel võimalik rakendust leida. Siin on kirjeldatud nelja moodust, kuidas pühadejärgselt kapipõhja või prügikasti sattuvatele elektriküünaldele siiski uus elu anda ja nendest omapäraseid kunstiteoseid luua.

Jõulutuled laste magamistoas

Lapse tuba on suurepärane paik, kus elektriküünaldele uus kasutus leida. Kuna elektriküünlad kipuvad olema mitmevärvilised, pole neid kuigi keeruline ülejäänud toaga sobitada. Valgete või muude ühevärviliste tulede puhul jääb tuppa hubane soe kuma. Huvitavama lahenduse jaoks võiks katsetada aga mitmevärviliste lambikestega. Samas võib olla põnev kasutada ka vilkuvaid või sädelevaid elektriküünlaid. Tulesid paika pannes tuleb jälgida, et need ripuksid piisavalt kõrgel. Kui need jäävad kusagile madalale seina külge ja väikelapsel peaks õnnestuma need kätte saada, võib tekkida lämbumisoht. Parim variant on kinnitada elektriküünlad umbes viis sentimeetrit laest allapoole ning ääristada sedasi kogu tuba.

Päris küünalde asemel

Teine võimalus on kasutada elektriküünlaid elustulega küünalde asemel. Mõne vana korvikese või muu anuma ümber põimitud elektriküünlad on samasugune mahe ja hubane valgusallikas nagu küünlad. Seejuures pole aga vaja neid eraldi süütama hakata. Elektriküünlad võivad osutuda just õigeks abivahendiks, millega pilte, maale või muid sisekujunduselemente paremini esile tuua. Pildiraami taha sätitud tuled loovad maali ümber romantilise kuma ja tõmbavad sellele tähelepanu.

Romantilise õhtu jaoks

Selleks, et romantiline pärastlõuna või õhtusöök veelgi erilisemaks muuta, võiks hubase valgustuse loomiseks kasutada elektriküünlaid. Patareide või akuga töötavad tuled on mitmekülgsemad, kuna need võib lihtsa vaevaga näiteks ümber laua või toolide siduda, ilma et peaks muretsema lähima seinakontakti pärast. Ilusa lauakaunistuse loomiseks võib elektriküünlad koos klaaskuulikeste või kivikestega mõne ilusa vaasi sisse panna. See täidab nii valgusallika kui jututeema ülesannet.

Elektriküünlad pulmapeol

Tegelikult saab elektriküünlaid edukalt kasutada ka pidude või laulatuste puhul. Jõulutulede mahe valgus on soe ja kutsuv ning loob pingevaba õhkkonna. Need võib sättida erinevatesse toanurkadesse või kasutada pulmatseremoonia ajal näiteks altari ette viiva vahekäigu valgustamiseks. Ühevärvilised, näiteks sinised, lillad, punased või valged elektriküünlad sobivad suurepäraselt peomeeleolu tekitamiseks. Pulmapidude jaoks on mugav kasutada just patareide või akuga töötavaid tulesid, mida saab ruumipaigutuse ja kaunistuste rõhutamiseks näiteks laudade ümber sättida.

Jõulud saavad ükskord jälle läbi, aga see ei tähenda, et kuuse pealt maha võetud elektriküünlaid ülejäänud aasta jooksul kusagil kasutada ei saaks. Jõulutuledest hoomav soe valgus sobib nii romantilise õhkkonna loomiseks, kesksete kaunistuselementide rõhutamiseks kui ka lastetuppa mängulisuse lisamiseks.