Ajurveeda meditsiiniga juuste väljalangemise vastu

3058

Ajurveeda meditsiinist leiavad abi paljud inimesed, kes soovivad oma vaevusi just looduslike vahenditega leevendada. Ajurveeda ehk elamise teadus kasutabki ravimitööstuse toodangu asemel eelkõige looduslikke ravimeid. Juustega seostub mitmesuguseid probleeme ja neist mitmete, kaasa-arvatud juuste väljalangemise vastu leiab abi just ajurveedast.

Juuste struktuur

Iga karv inimese peas kasvab eraldi juuksenääpsust. Keskmiselt on igal meist 100 000 juuksekarva. Selle taustal võib igapäevane normaalne juuksekadu kergesti märkamata jääda. 70-100 väljalangenud juuksekarva päevas on täiesti tavapärane ning need kasvavad suurema vaevata tagasi. Juuste väljalangemine muutub probleemiks alles siis, kui kaotatud juuksekarvade hulk muutub üha suuremaks ja organism ei suuda nende asendamisega enam toime tulla.

Põhjused

Põhjuseid juuste kadumise taga võib olla mitmesuguseid ning ajurveeda abil on võimalik neile kõigile lahendus leida. Vanadus ei ole kindlasti ainuke mõjutaja. Stress, haigused, kesine toitumine, unepuudus ja liigne kemikaalide tarvitamine on samuti olulised tegurid ning mõjutavad inimesi olenemata elualast või vanusest. Võimaliku põhjuse väljaselgitamine aitab valida sobivaimat ajurveeda ravimeetodit.

Peanahk

Juuste väljalangemise taga võib olla korrast ära peanahk. Viimane peegeldab aga organismi üldisemat halba tervislikku seisukorda ning selle parandamiseks saabki abi just ajurveeda meditsiinist. Sellisel juhul on kõige olulisem tagada organismile kõik vajalikud vitamiinid ja toitained. Peanaha sügelemist ja ärritust võivad põhjustada suitsetamine, liigne kofeiin või suurtes kogustes rasvase, vürtsika või happelise toidu tarbimine. Olulised mõjutajad võivad olla ka hormonaalne tasakaalutus ja halb vereringe.
Peanaha ja üldisemalt organismi seisukorra parandamiseks tuleb regulaarselt harjutusi teha ja peanahka masseerida. See ergutab juukseid kaitsvate rasunäärmete talitust. Peanaha masseerimiseks võib kasutada mitmesuguseid erinevaid vahendeid, näiteks kookosõli ja laimimahla segu. Ühtlasi tuleb üle vaadata oma toidulaud ja lisada sinna palju valke, puuvilju, piimatooteid ja ohtralt rohelisi lehtköögivilju.

Juuste väljalangemine

Juuste väljalangemine võib olla nii aeglane kui kiire protsess ja põhjused selle taga varieeruvad stressist vanaduseni. Igal juhul on just ajurveeda meditsiini abil võimalik probleemile lahendus leida. Esimese sammuna tuleb vältida juuste keemilist töötlemist. Juustele tuleb igapäevaselt kookos- või mandliõli kanda ja see peanahka masseerida (kuni 10 minutit). Enne juuste loputamist võiks pähe kanda ka neemipuu lehtedest keedetud ja eelnevalt jahutatud teed. Juuksekasvu soodustamiseks võiks juua segu lehtsalati ja spinati mahlast. Organismi üldisemaks tugevdamiseks ja lõõgastumiseks tasub tegeleda jooga ning muude harjutustega.