Sisekujundus feng shui alusel

9276
Feng shui elutuba

Tervise, rahaliste vahendite või karjääri ergutamiseks tasub nii kodus kui kontoris rakendada feng shui põhimõtteid.

Mis on feng shui? Feng shui on iidne Hiina ruumikorralduse kunst, mille sihiks on tuua ellu rohkem positiivset eluenergiat ehk qi’d (nimetatakse ka chi), et see võiks segamatult ringi voolata ning vabastada organismis ja ümbritsevas keskkonnas leiduvaid blokeeringuid. Kasutades oma kabinetis või kodus teatud kujundusvõtteid, anname universumile teada, mida me elult tahame. Feng shui keskmes on positiivne eluenergia. Siin kehtib põhimõte: mida külvad, seda lõikad, ehk me tõmbame ligi üksnes seda, mida ise endast välja saadame.

Mida feng shui kujunduse jaoks vaja läheb? Enne kui kodus või töö juures feng shui põhimõtteid järgima saab asuda, tuleb endale selgeks teha Bagua tsoonid. Bagua kaardil on kujutatud kaheksat peamist eluvaldkonda: tervis, armastus, rikkus, karjäär, teadmised, maine, lapsed, abistavad inimesed ja muidugi kese ehk qi. Bagua tsoonid kehtivad nii kodus, kontoris kui igas eraldi ruumis või kabinetis, kus feng shui põhimõtteid järgida soovitakse.

Bagua kaardi joonistamiseks tuleb esmalt vaadata oma kodu põhiplaani. Enamasti võib rääkida ruudu- ristküliku-, L- ja U-kujulistest elamispindadest. Bagua tsoonide puhul tuleb maja, korter või ruum mõtteliselt ruudu või ristkülikuna kujutada. Soovitatav on võtta suur paberileht ning joonistada sinna elamispinna plaan, sealhulgas muud väljaulatuvad kohad (näiteks garaaž) ja märkida ühtlasi peasissekäigu koht. Eesmärgiks on luua ruut või ristkülik, nii et iseäralikuma kujuga elamispinna puhul tuleb puudujäävad alad näiteks punktiirjoonena teha. (L- või U-kujulises elukohas võib mõnes eluvaldkonnas kogeda vajakajäämisi). Puudulikke alasid aitavad sümboolselt täita näiteks maastikupildid, skulptuurid ja tuulekellad. Kui tegu on aga ruudu- või ristkülikukujulise majapidamisega, pole kaardi joonistamiseks vaja mingeid lisavõtteid kasutada. Kui joonis on valmis, tuleb ruut või ristkülik üheksaks jagada – selleks tuleb ruut või ristkülik kõigepealt horisontaalselt ning seejärel vertikaalselt kolmeks jagada (nagu sudoku).

Need üheksa ala ongi Bagua tsoonid:

  1. karjäär
  2. tarkus/teadmised
  3. tervis/perekond
  4. rikkus
  5. kuulsus/maine
  6. armastus/abielu
  7. lapsed/loovus
  8. abistavad inimesed
  9. kese/qi

Bagua tsoonide asetus sõltub maja eesukse asukohast – just see on kaardi lähtekohaks. Nimelt tuleb end kujutleda oma kodu eesukse juurde ning vaadata sealt majapidamise peale. Paremat kätt jääv ala on abistavate inimeste, vasakut kätt jääv ala aga tarkuse/teadmiste päralt. Nende kahe vaheline ala on hoopis karjääri tsoon. Päris ülemine vasakpoolne nurk on rikkuse ala, paremale üles jääb aga abielu tsoon ja nende vahel ehk ülal keskel on kuulsuse ala. Kaardi keskpunkt on qi. Sellest vasemale jääb perekonna ning paremale laste tsoon.

Feng shui Bagua tsoonid

(Kahe või enama korruse puhul tuleb alumisele korrusele joonistatud tsoonid lihtsalt järgmis(te)le korrus(t)ele üle kanda. Nii et kui köök asub rikkuse tsoonis ning selle kohal teisel korrusel asub vannituba, jäävad mõlemad samasse tsooni.)

Kui kaart on paigas, võib hakata otsima sümboolseid esemeid, mis vastaksid elavdamist vajavatele valdkondadele. Rikkuse tsooni võiks panna näiteks müntidega täidetud kausikese või riputada üles punase paela otsa kinnitatud ümmarguse kristallkuuli (punane pael tähistab jõukust). Abielu tsooni on aga soovitatav pulmapilt riputada. Tervise alasse on soovitatav tuua pikka eluiga sümboliseerivaid esemeid, nagu näiteks elevantide kujukesi. qi ala tuleb hoida võimalikult korras.
Värvidel on feng shuis samuti oluline roll. Teatud valdkondadele vastavad kindlad toonid:

  • Karjäär: must, sinine, pruun
  • Teadmised: must, sinine, roheline
  • Tervis ja perekond: sinine, roheline
  • Rikkus: sinine, punane, lilla
  • Maine ja kuulsus: punane
  • Armastus ja abielu: punane, roosa, valge
  • Loovus ja lapsed: valge ning pastelsed toonid
  • Abistavad inimesed: valge, hall, must
  • Kese ehk qi: kollane, maatoonid

Värvide tähendused:

  • Punane: ligitõmme, soojus, tugevus (kasutada ettevaatlikult – liiga palju punast võib soodustada tülide teket)
  • Roheline: tervis, potentsiaal
  • Lilla: vaimne suunamine
  • Kollane: energia, elu
  • Must: meeleolu, tajud (kasutada ettevaatlikult – liiga palju musta võib mõjuda nüristavalt)
  • Roosa: armastus, romantika

Ja ongi kõik. Erinevate elementide kombineerimisel ning lahenduste otsimisel ei ole muid piiranguid kui igaühe individuaalsed maitseeelistused. Kodus või mujal feng shui lahendusi kasutades tuleks mis tahes muudatused viia ellu järk-järgult. Energiavoogude ülemäära kiire suurendamise korral võib kõike korraga liialt palju saada. vastavate võtete abil ergutava süsti saanud tsoonides hakkavad ka päris elus õige pea uued tuuled puhuma.