Sisukord (vajuta et avada)
Õhupallid pole sugugi ainult laste ja pidude jaoks.
Järgnevalt mõningad huvitavad ideed, kuidas õhupalle veel kasutada võiks.
1. Joogiklaaside eristaja
Kõik, kes armastavad aeg-ajalt sõpru külla kutsuda ja veiniõhtuid korraldada, teavad kui kerge on joogiklaase segamini ajada ja ära kaotada. Kui laual on mitu ühesugust klaasi, muutub joogiklaaside omanike eristamine kaunis keeruliseks. Peoõhtul viibides on aga üsna suur tõenäosus, et kusagil läheduses leidub ka mõni õhupall. Õhupall tuleb lihtsalt klaasi alumise otsa peale tõmmata ja klaasitähistaja ongi olemas. Sedasi paistab õige klaas isegi teiselt poolt tuba.
2. Uus kuub arvutihiirele
Värvilise õhupalliga saab vanale arvutihiirele omapärasema välimuse anda. Seda nii isikliku värvieelistuse ja stiili peegeldamiseks, kui ka hiire sobitamiseks ülejäänud arvuti või sisekujundusega. Lisaks sellele on kumja kattega hiirt kergem käsitseda.
Hiire korpuse ülemine pool tuleb ära võtta ning meelepärase värviga õhupall selle peale tõmmata. Seejärel tuleb see tagasi hiire peale asetada ja tuunitud arvutihiir ongi valmis.
3. Lõngast või paelast lambikuppel
Õhupallid sobivad suurepäraselt vormideks. Isetehtud lõngast või paelast valmistatud lambikupli meisterdamiseks võib kasutada mis tahes suuruse ja kujuga õhupalle. Võimalikult ümara tulemuse jaoks tasub valida hästi suur õhupall, sest need on täis puhudes enamasti ühtlasemalt ümara kujuga kui tavapärased ovaalsed õhupallid. Lambikupli valmistamiseks on kõige lihtsam kasutada tavalist lõnga ning tapeediliimi. Sobib ka valge PVA liim, aga tapeediliim on üldjuhul odavam ja seda on hiljem kergem ära koristada. Samas tuleb sellisel juhul arvestada, et tapeediliim kuivab kauem kui PVA.
Lambivarju valmistamiseks tuleb kõigepealt liim ette valmistada ning osa sellest kannu sisse valada. Seejärel tuleb võtta lõng (või nöör) ja hakata seda järjest kannus oleva liimi sisse vajutama, nii et see üleni liimiseks saaks. Vahepeal võib liimi jälle juurde valada, samal ajal ikka lõnga lahti kerides ja liimi sisse vajutades kuniks kogu kera on liimi sees. Seejärel tuleb hakata lõnga õhupalli peale keerama.
Eelnevalt liimis immutatud lõngaga läheb see töö väga libedalt – kui lõng kord jooksma saab, võib seda kas vaba käega kerida või õhupalli lihtsalt käes ringi keerutada. Lõnga lõpuotsa saab alumiste kihtide alla keerata. Nüüd tuleb õhupall kusagile kuivama riputada. Enam kui tõenäoliselt hakkab see rippudes tilkuma, nii et targem on õhupalli alla igaks juhuks ämber asetada.
Kuivamisaeg sõltub erinevatest teguritest. Hinnanguline kuivamisaeg on umbkaudu 36-96 tundi. Palli alumine ots kuivab kõige aeglasemalt, nii et ehkki külgede pealt katsudes võib tunduda, et lõng on juba ära kuivanud, on see altpoolt enamasti ikka pehme. Kui õhupalli peale keritud lõng on täies ulatuses ära kuivanud ja kõvaks tõmbunud, tuleb vormiks olnud õhupall lihtsalt katki torgata ning vahekohtadest välja tõmmata.
Lambikupli ülesriputamiseks on mitu varianti. Üks võimalus on näiteks juhtme enda külge sobiv konks kinnitada, mis kuplit ülal hoiaks.
4. Toolide kaunistamine
Kulunud ja igavatele toolidele saab värviliste õhupallidega vajaliku värskendussüsti anda. Selleks pole vaja muud teha, kui muretseda pikerguse kujuga õhupalle ning iga toolijala otsa üks lõbusavärviline õhupall rullida. Õhupalliga kaetud toolijalgade otsa on soovitatav kleepida pehmenduspadjad, et õhupallid tooli kasutades ja ringi tõstes katki ei läheks. Tulemuseks on kelmika välimusega toolid, mille kujundamiseks ei ole vaja pintslit ega värvitopsi.
5. Õhupalli-ragulka
Õhupalli-ragulka valmistamiseks läheb vaja üht torujuppi või plastpudeli kaelaosa. Õhupall tuleb otsast pisut lühemaks (umbes pöidla pikkuseks) kärpida ja üle toruotsa (või pudelisuu) tõmmata. Seejärel tuleb see elektriteibiga paigale kinnitada. Ragulka kasutamiseks tuleb torujupi tühjast otsast sobiv laskemoon sisse panna ja sellele õhupallist otsaga hoog sisse anda. Taoline õhupalli-ragulka on üllatavalt tõhus, nii et ettevaatust! Kunagi ei tohi sihtida loomi, inimesi või võõrast vara.
6. Joogijahutajad
Õhupallidest saab eksklusiivse välimusega joogijahutajad. Selleks tuleb õhupallid lihtsalt veega täita, pealt kinni tõmmata ja sügavkülma panna. Tulemuseks on suured värvilised jääpallid, mida on hea kasutada joogipudelite- ja purkide jahutamiseks. Soovi korral võib õhupallid jää ümbert ka ära võtta. Õhupalle ei ole soovitatav kasutada toiduainetega vahetus kontaktis. Kui see on siiski plaanis, tuleb õhupallid kindlasti eelnevalt üle pesta.
7. Trummid
Lambikupli valmistamiseks kulunud suurt õhupalli ei maksa kohe prügikasti visata. Suured ja tugevamast materjalist õhupallid sobivad suurepäraselt trumminahkadeks. Trummi valmistamiseks tuleb võtta paraja suurusega tops või karp (näiteks suur metallist kommikarp) ning õhupall selle peale tõmmata. Kindluse mõttes tuleks õhupalli servad kinnitada kas kummipaela või elektriteibiga.