10 parimat kasiinomängu

2354

Igaühele meeldib aeg ajalt õnne peale mängida. Kahjuks me alati ei võida, kuid tõeline lõbu ju seisnebki mängimises, mitte võitmises. Siin on nimekiri kümnest parimast kasiinomängust, millest enamus mänge pakub ka online kasiino portaal Betsafe.

  1. Bingo

Bingos üritavad mängurid oma mängukaardile märgitud numbrid saada vastavusse suvaliselt valitud numbritega. Iga mängija kaardil on 5×5 maatriks, mille iga veergu sümboliseerib täht, vastavalt vasakult paremale, B-I-N-G-O. Keskmine ruut on tüüpiliselt vabaruut. Esimene inimene, kes suudab luua kindla mustri (tavaliselt sirge joone) hüüab: „Bingo!“. Seejärel kontrollitakse, kas kaart vastab nõuetele ja seejärel kuulutatakse võitja välja. Siis algab uus voor.

  1. Baccarat

Baccarat on mäng, kus osalejatel on kolm valikuvõimalust – kas võidab mängija, pankur või jääb mäng viiki. Kui kõik osalejad on oma panused teinud, siis jagab diiler välja kaks kätt kahe kaardiga, üks on pankuri käsi ja teine on mängija käsi. Käed liidetakse kokku. Kui käsi moodustab summa, mis on üle kümne, siis võetakse summast kümme maha (nt 9+5=14=4). Käsi, mis on võrdne 10ga, muutub nulliks ehk baccarat’ks. Võidab käsi, mille summa on suurem ja võidavad kõik, kes on teinud õige panuse.

  1. Õnneratas (The Big Six)

Seda mängu mängitakse nii, et tehakse panus ühele kuuest mängulaual olevast sümbolist. Seejärel keerutatakse ratast. Ratas on jagatud 52 võrdsesse ossa, mida eraldab teineteisest nõel nende äärtes. Kui ratas peatub, siis jääb osuti kahe nõela vahele. Kõik panused, mis on tehtub sümbolile, millel ratas peatub, võidavad.

  1. Keno

Keno on lotomäng. Mängija saab kaardi, millel on number 1st 80ni. Seejärel valib mängija 20 arvu ja teeb oma panuse. Siis registreeritakse mängija kaart ja mäng algab. Mängujuht kuulutab välja 20 suvalist arvu. Mängija ülesandeks on leida võimalikult palju väljahõigatud arve, mis vastaksid tema valitud arvudele. Mida enam arve mängija teineteisega vastavusse saab, seda suurema võidu ta panuse suhtes ka saab.

  1. Pai Gow pokker

Pai Gow pokkerit mängitakse maja, mitte teiste mängijate, vastu. Diiler jagab igale mängijale ja iseendale välja 7 kaarti. Seejärel heidavad kõik pilgu oma kaardile ja üritavad moodustada võimalikult head 5-kaardilised ja 2-kaardilised pokkerikäed. 5-kaardiline käsi peab olema kõrgema asetusega kui 2-kaardiline käsi. Seejärel võrreldakse käsi diileri käe vastu. Kui mõlemad käed on tugevamad kui diileri oma, siis on mängija võitnud. Kui mõlemad käed on nõrgemad diileri omast, siis on mängija kaotanud. Kui nii diiler kui mängija võidavad ühe käega, siis jäädakse viiki.

  1. Rulett

Ruletis tuleb mängijal oma žetoonid asetada laual numbrile, millele ta soovib panuse teha. Laual on numbrid 0st 36ni ja lisaks ka number 00, lisaks tuleb panuse tegemisel meeles pidada, kas valitakse paaris- või paaritu arv, punane või must, 18st madalam või sellest kõrgem number, alumine/keskmine/ülemine 12 ja kas esimene/teine/kolmas veerg. Mängija võib oma panuse teha ka 2, 3, 4 või 5 numbri vahele ning võib ristpanustada ka panuste tegemise lisaalal. Diiler annab seejärel märku, et enam ei saa panuseid teha. Diiler paneb ruletiratta kellaosuti suunas liikuma, seejärel paneb palli kellaosutile vastupidises suunas pöörlema. Pall maandub rattal mõnel numbriga märgitud pesal. Kõik panused, mis selle numbriga seostuvad, võidavad.

  1. Mänguautomaadid

Mänguautomaatidel online kasiinos võimalik mängida paljusid erinevaid mänge. Need masinad on väga populaarsed. Üldjuhul paneb mängija masinasse münte ja seejärel kas tõmbab käepidet või vajutab nupule. See paneb mänguautomaadi rattad pöörlema. Vanamoelistes mänguautomaatides oli 3 ratast. Uuemates masinates on tavaliselt 3 kuni 5 simuleeritud ratast. Rataste peatumisel makstakse mängijale vastavalt tema saadud sümbolite mustrile.

  1. Blackjack

Blackjackis mängib mängija maja vastu. Diiler jagab igale mängijale ja iseendale välja kaks kaarti. Diileril on üks kaart näoga allapoole ja üks näoga ülespoole. Mängijad võtavad seejärel kordamööda kaarte, et saada 21le võimalikult lähedale, ilma seda summat ületamata. Ässad on võrdsed 1 või 11ga. Näoga kaardid on väärt 10 ja numbriga kaardid on väärt oma numbrilise väärtuse. Mängija palub soovi korral kaarte juurde, oma käigu lõpus ta enam kaarte ei soovi. Mängija võib oma panuse ka soovi korral duubeldada ja saada seejärel vaid ühe kaardi – seejärel ta käik lõppeb. Kui mängijal on kaks sama numbriga kaarti, siis võib ta oma kaardid kaheks jagada. See tähendab, et ta peab oma panuse duubeldama, saades seejärel kaks uut kaarti, et moodustada kaks uut kätt, millega mängida. Kui kõigi mängijate käigud on läbi, siis avalikustab diiler oma teise kaardi. Diiler küsib kaarte juurde, kuni nende summa on 16 või väiksem ja enam kaarte juurde ei küsi, kui tema kaartide summa on 17 või suurem. Kõik mängijad, kelle käsi on diileri omast tugevam, kuid kelle käsi ei ole suurem kui 21, võidavad.

  1. Craps

Craps on energiline täringumäng, mis põhineb 7l. Mängija teeb laua peal panuseid. Tal on võimalik teha palju panuseid. Passimisjoon on mängu peamine fookus. Sellel joonel võidavad arvud 7 ja 11, kuid 2, 3 ja 12 kaotavad. Kõik ülejäänud numbrid, mis välja veeretatakse, loovad asetatud punkti. Kui see number veeretatakse uuesti enne 7, siis mängija panus võidab. Mittepassimisjoon tähendab vastupidist, 2 ja 3 võidavad, sellal kui 7 ja 11 kaotavad. Väljakujoonel võidavad 2, 3, 4, 8, 10, 11 ja 12. 2 ja 12 võidavad topelt. Tulemusjoonele saab mängida, kui punkt on juba loodud. Tulemisjoonel toimub sama, mis passimisjoonel. Mittetulemisjoon on sama, mis mittepassimisjoon, pärast seda, kui punkt on loodud. Lisaks on võimalik panuseid teha sarvele. Sellised panused peavad 2, 3, 11 või 12 saama järgmisel veeretuskorral. Lisaks on olemas panused nagu Suur 6/8, C&E, „iga seitse“ ja Craps.

  1. Pokker

Pokker on kaardimäng, mis käib 5 kaardiga. Käed on nõrgemast tugevamini: kõrge kaart, paar, kaks paari, kolmik, rida, mast, maja, nelik, mastirida, kuninglik mastirida. Parima käega mängija võidab. Pokkerist on palju versioone „5-card draw“, „5-card stud“, Texas Hold’em, Omaha Hold’em, Razz, Pineapple ja „7-card stud“.